ENRU

Вимога Роскомнадзору передати дані користувачів Telegram суперечить законам РФ — Дуров

Засновник месенджера Telegram, який російська влада хоче заборонити, заявив, що вимоги Роскомнадзору суперечать Конституції Росії.

Про це Павло Дуров написав на своїй сторінці у «ВКонтакте».

«Глава Роскомнадзору заявив, що Telegram повинен видати спецслужбам «ключі для дешифрування», щоб ті могли читати листування користувачів і ловити терористів. Ця вимога не тільки суперечить 23-й статті Конституції РФ про право на таємницю листування, а й демонструє незнання того, як шифрується комунікація в 2017 році», — написав Дуров.

Засновник Telegram пояснив, що обмін інформацією побудований на «крайовому шифруванні», до якого у власників месенджерів немає і не може бути «ключів».

«Ці ключі зберігаються тільки на пристроях самих користувачів. Хоча Telegram був піонером цієї технології, сьогодні кінцеве шифрування використовують всі популярні месенджери, зокрема, WhatsApp, Viber, iMessage і навіть Facebook Messenger», — зазначив Дуров.

Він додав, що потенційне блокування Telegram ніяк чи не ускладнить завдання терористів і наркодилерів, оскільки в їх розпорядженні залишаться десятки інших месенджерів, побудованих на крайовому шифруванні.

«У жодній країні світу не заблоковані всі подібні месенджери або всі сервіси VPN. Щоб перемогти тероризм через блокування, доведеться заблокувати інтернет», — додав Дуров.

Нагадаємо, глава Роскомнадзору Олександр Жаров звернувся до адміністрації Telegram і Дурова з проханням зареєструватися як розповсюджувач інформації в Росії. У разі відмови Роскомнадзор погрожував заблокувати месенджер Telegram у Росії.

Автор Telegram Дуров, зі свого боку, зазначив, що заява Роскомнадзору виглядає «як саботаж державних інтересів» Росії.

Вранці 26 червня ФСБ Росії заявила, що теракт в метро Санкт-Петербурга 3 квітня був підготовлений за допомогою месенджера Telegram.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram