Високий сезон у Криму: російський туризм та пропозиції окупованого півострову
З початку літа українці стежать за туристичним сезоном в окупованому Криму. Соцмережі рясніють фотографіями з порожніх пляжів та шматками відео з наріканнями мешканців півострову. Щоправда, для розуміння туристичної картини на кримських пляжах необхідно уявити карту півострову та згадати про Керченську протоку, яка сьогодні стала другою відправною точкою для туристів з Росії - головних туристів в окупованому Криму.
Порт «Крим» у Керчі сьогодні став другим Сімферополем для росіян, які переважно добровільно примусово їдуть з віддалених кутків Російської Федерації на далекий півострів. Ті, хто рушає через Керч у Крим користуються новою послугою «Єдіний білєт», за допомогою якого можна з Пермі, Новосибірську або Рязані з декількома пересадками автобусом дістатися окупованого Криму.
Керч. Один з пасажирів «Єдіного білєта» стоїть у черзі. Чоловік змучений поїздкою в 4 доби нарікає на свого начальника, який відправив його з сім’єю відпочивати у Крим, та “дякує” Володимира Володимировича за "комфорт". З Керчі, куди він діставався декілька днів йому їхати ще чотири години до Судака. Він гарчить на дітей, які не слухають його, стоячи у черзі. Так сьогодні виглядає типовий російський турист який подорожує «Єдіним білєтом». А ось квитки на літак, як виявилось, не усім по кишені. Самопроголошений "Кримський уряд" обіцяв дешеві авіквитки, та як виявилось, квиток в один бік багатьом коштував 10000 рублів.
Сьогодні, зустріти людину з Сахаліну, Хабаровська, Пермі, Рязані, Владивостока, Кавказу, Чебоксарів у Криму простіше ніж з Дніпропетровська чи Харкова. Місцеві розповідають: якщо раніше росіяни приїжджали з Москви, Петербургу, Ростова, Бєлгорода, то зараз багато людей їдуть з далеких провінцій. Їх привозять у відомі курортні міста: Ялту, Феодосію, Судак, Севастополь.
Менше пощастило курортним селищам степового Криму: сьогодні пляжі там відпочивають від туристів.
Пропонують дістатись у Крим і українцям. Щоправда тим хто живе на окупованому Донбасі. У Сімферополі на автовокзалі пропонують комфортну подорож з Луганська, Донецька та непідконтрольних українським військовим територіях.
Варто сказати і про сьогоднішню ціну кримського відпочинку. Тут ціни стрибнули в 3-4 рази. Середня вартість проживання за добу у Севастополі, Керчі, Сімферополі коштує від 1000 рублів (приблизно 500 гривень). У селищах можна знайти житло від 300 до 500 рублів. Там, за малої кількості туристів люди, зменшують ціну.
Збільшились ціни і на продукти та харчування у кафе. А от за словами російських туристів, для них ціни зрівнялись з тими, що на території РФ. Самопроголошена кримська влада стверджує, що Крим з початку травня відвідали два мільйони туристи. Міністр АР Крим з питань туризму, Олександр Лієв, який очолював міністерство до окупації, реагує на ці цифри з гумором. За його словами, до окупації у Крим за туристичний сезон приїжджало 6 млн туристів, з них більше 4 млн - громадяни України: « - Основна частка туристів були українці. Так було і при СРСР, коли Крим приймав 8 млн, так було і в 1993/4 роках, коли на півострові відпочивало лише 2,2 млн, завжди пропорція була та ж, 65 відсотків - жителі України». За його словами, основні мотиви відмови від подорожей до Криму сьогодні: 1 - безпека, 2 - протест; 3 - відсутність логістики.
Самі кримчани, які звикли до туристів в усіх кутках півострову, друге літо практично без людей за межами південного берегу Криму.
/Громадське.Крим
- Поділитися: