Петро Порошенко заявив, що результати екзит-полів очевидні, тому він залишить пост глави держави. Але з політики йти він не збирається.

Про це чинний президент заявив під час виступу у своєму передвиборчому штабі.

«Результати екзит-полів очевидні. Вони дають підстави подзвонити моєму опоненту і привітати його, вперше в історії України, як це роблять в цивілізованих країнах», — сказав Порошенко.

Він додав, що завжди керувався принципом «ніколи не здавайся, якщо це не суперечить честі і здоровому глузду».

«Завтра буде 22 квітня і нам треба об’єднатися і боронити Україну, нам треба спільні зусилля. Вже наступного місяця я залишу пост глави держави, так вирішила більшість країни і я сприймаю це рішення», — заявив чинний глава держави.

Водночас Порошенко наголосив, що з політики він не йде.

«Я не йду з політики, я залишаюся , буду боротися за Україну. Наша команда має захистити наші здобутки», — сказав він.

Порошенко уточнив, що буде захищати безвіз, українську армію, українську мову, православну церкву, фінансово-банківську систему тощо.

«Бо з Коломойським планують розрахуватися поверненням ПриватБанку за підтримку на виборах. Я захищатиму все, що ми зробили за 5 років. Бо наша команда є вся Україна, і вашими зусиллями це вийшло», — наголосив він.

Також Порошенко пообіцяв, що новий президент матиме сильну опозицію, і Україна, на його думку, від цього лише виграє.

«Я і моя команда готові підставити плече новому президенту у рішеннях, які відповідають національним інтересам», — сказав президент, додавши, що готовий ввести нового главу державу у курс справ.

Він наголосив, що в умовах війни Україна зберегла демократію і право вибору.

«Ми залишаємося єдиною демократичною країною на пострадянському просторі — з усіх народів колишнього СРСР українці єдині, які мають реальне, а не паперове право міняти владу тоді, коли вважають за потрібне. Це є найбільше наше досягнення», — заявив Порошенко.

Опонент Порошенка Володимир Зеленський у своєму передвиборчому штабі звернувся до пострадянських країн: «Поки я ще офіційно не президент, я можу сказати як громадянин України. Усім екс-країнам Радянського Союзу — подивіться на нас, все можливо!»

Нагадаємо, згідно з результатами Національного екзит-полу, Зеленський набирає 73,2% голосів, а Порошенко — 25,3%.

Детально про вибори читайте в текстовому онлайні Громадського. Також дивіться наш онлайн-марафон.

Поділитись: