Учасниця президентських виборів у Білорусі Світлана Тіхановська, довкола якої об’єдналися двоє інших опозиційних кандидатів, заявила про відсутність у неї політичних амбіцій. Тіхановська підкреслила, що є лише уособленням змін політичної системи Білорусі.

Про це вона заявила на зустрічі з виборцями в Гомелі в неділю, 26 липня, передає TUT.BY.

«Усі ви знаєте: Світлана Тіхановська не політик, у мене немає програми зміни Білорусі, але вона є в чоловіків, які не були допущені до передвиборчої гонки. Мені не потрібна влада. Я хочу дітей, чоловіка й далі смажити свої котлети», — заявила політикиня під час мітингу.

Вона додала, що голос за Тіхановську на виборах означає не голос за неї як політика: «Ви будете голосувати за Тіхановську як за прийдешні зміни, нові чисті вибори».

Наступного дня, 27 липня, Тіхановська оприлюднила свою передвиборчу програму. В ній вона закликала не брати участь у достроковому голосуванні, прийти на вибори 9 серпня й проголосувати за неї, а також стати незалежними спостерігачами на виборах, аби контролювати їхнє проведення.

У разі обрання Тіхановська оголосила про перезавантаження виборчої системи й проведення перевиборів протягом пів року.

  • Світлана Тіхановська — єдина з головних конкурентів чинного президента Білорусі Олександра Лукашенка, яку зареєстрували на вибори. Сама вона не планувала йти в президенти, але після арешту її чоловіка вирішила стати кандидаткою замість нього.
  • На вибори не зареєстрували інших опозиційних кандидатів — Валерія Цепкала та Віктора Бабарика. Останній взагалі перебуває в СІЗО, проти нього порушили кримінальну справу.
  • Після цього головні опозиційні кандидати об’єдналися і підтримали Тіхановську. Загалом, попри численні арешти, реєстрація Тіхановської є подією для білоруської політики, бо чи не вперше Лукашенко матиме на виборах реального конкурента.
  • Раніше Тіхановська заявила, що вивезла дітей із Білорусі через численні погрози. Вони наразі перебувають в одній із країн Європейського Союзу.
Поділитись: