Віктор Бабарико
Фото:

«Еврорадио​»

Білоруський Комітет держконтролю (КДК) назвав головного конкурента Олександра Лукашенко на виборах Віктора Бабарика «організатором протиправної діяльності». До виборів президента залишається менш ніж два місяці.

Про це в ефірі каналу «Білорусь 1» заявив глава КДК Іван Тертель.

«Бабарико затриманий у зв’язку з тим, що він є безпосереднім організатором протиправної діяльності, намагався вплинути на свідків, приховати сліди раніше скоєних злочинів та буквально днями зняти велику суму грошей з підконтрольних йому рахунків», — сказав він.

Тертель зазначив, що розслідування стосовно Бабарика йде за декількома напрямками, насамперед йдеться про нібито операції з векселями на 60 мільйонів доларів, внаслідок чого члени «злочинної групи» вивели великі суми на закордонні рахунки.

Також КДК нібито задокументувала «численні факти отримання хабарів посадовими особами «Белгазпромбанку», який очолював Бабарико.

Також КДК нібито встановила причетність посадових осіб банку до організації схем, «пов’язаних з фактично примусом громадян до отримання кредитів на своє ім’я з подальшою передачею їм грошей та забезпеченням цими коштами громадян за відсотки».

Нагадаємо, Віктора Бабарика разом з сином Едуардом затримали зранку 18 червня. Бабарико до травня 2020 року очолював «Белгазпромбанк», білоруську дочку «Газпромбанку», який, своєю чергою, належить російському Газпрому.

Свою посаду Бабарико покинув після оголошення про намір взяти участь у президентських виборах в Білорусі. Одразу після цього правоохоронці почали чинити тиск на банк, зокрема проводити обшуки. А чинний президент країни Олександр Лукашенко звинуватив Бабарика в корупції.

Атака на конкурентів відбувається на тлі падіння рейтингу самого Лукашенка. Нещодавно низка незалежних ЗМІ провели опитування на своїх сайтах, яке показало, що рейтинг чинного глави держави 3-6%. Після цього Лукашенко отримав прізвисько «Саша три відсотки», а білоруським ЗМІ заборонили проводити подібні опитування.

Раніше в Білорусі відбулися масові акції на підтримку опозиційних кандидатів. Влада країни затримала одного з найвідоміших опозиціонерів Миколу Статкевича та низку інших критиків Лукашенка.

Після мітингів Лукашенко заговорив про «майданутих» у Білорусі, що влаштовують акції протесту, і заявив, що ніяких майданів у країні не буде. А ще прийняв рішення про відставку попереднього складу уряду і вже через день призначив новий.

Вибори президента Білорусі призначені на 9 серпня. У них візьме участь і чинний президент Олександр Лукашенко. Він балотується вже на шостий термін.

Поділитись: