Німецький дизайнер Карл Лагерфельд на виставці у Музеї Фолькванг в Ессені, Німеччина, 14 лютого 2014 року
Фото:

EFE/CAROLINE SEIDEL

На 86-му році життя після тривалої хвороби помер німецький дизайнер Карл Лагерфельд. Про це повідомили джерела, близькі до французького модного будинку Chanel.

Лагерфельд розпочав свою модну кар’єру в 1955 році асистентом у дизайнера П'єра Бальмена. А до модного будинку Chanel долучився у 1983 і пропрацював там 36 років аж до самої смерті. Дизайнер також був креативним директором італійського бренду Fendi протягом десятиліть.

У 2012 році Лагефельд заснував свій власний однойменний лейбл Karl Lagerfeld. Тоді ж створив аромат для любителів читати — Paper Passion. «Аромат щойно надрукованої книги — найкращий аромат у світі» — сказав про нього дизайнер.

А в 2008 він став обличчям рекламної кампанії французької інспекції з питань безпеки на дорозі — Лагерфельд рекламував світловідбиваючі жовті жилети.

Окрім роботи над дизайном одягу, Лагерфельд також старанно викроїв власний імідж. Білий хвіст, темні костюми і сонячні окуляри — це все, що робило його образ впізнаваним навіть для людей, далеких від моди. Але прославився він ще й своїми різкими висловами, які часто спричиняли скандали у пресі та навіть заклики бойкотувати дизайнера.

Зліва направо: письменниця та дружина дизайнера Ральфа Лорена Ріккі Лорен, німецький дизайнер Карл Лагерфельд, колишня головна редакторка модного видання Vogue Paris Карін Роітфельд та Ральф Лорен в Єлисейському палаці в Парижі, Франція, 15 квітня 2010 року
Фото:

FRANCOIS MORI/POOL

Один із останніх скандалів стався через висловлювання Лагерфельда щодо феміністичного руху MeToo.

«Мене дивує, що цим актрисам потрібно було 20 років, аби пригадати, що з ними сталося, — сказав він виданню Huffington Post у квітні 2018. — Якщо ви не хочете, щоб зачіпали ваші труси, не ставайте моделями! Приєднуйтесь до черниць. Їм потрібні люди!»

Громадське зібрало 11 цитат дизайнера, які, на нашу думку, варті уваги.

  1. «Модний» — останній етап перед «вульгарний».
  2. Про пошив сукні для акторки Меріл Стрип: «Я зробив ескіз, і ми почали шити сукню. Тоді її команда сказала нам: “Не закінчуйте сукню. Ми знайшли того, хто нам заплатить”. Ми віддали їй сукню, яка коштувала 100 тисяч євро, а пізніше дізналися, що маємо заплатити (щоб вона її вдягнула). Ми даємо їм сукні, ми робимо сукні, але ми не платимо. Вона геніальна акторка, але ж це дешевизна. Хіба ні?» Меріл тоді йому відповіла: «Я до цього серйозно ставлюся. І загальна "фраза" пана Лагерфельда про те, що йому шкода через цю "суперечку" — не вибачення».
  3. «Я ненавиджу інтелектуальну розмову з інтелектуалами, тому що мене хвилює тільки моя думка».
  4. «Шик — це свого роду майонез. Він або смачний, або ні».
Німецький дизайнер Карл Лагерфельд виходить на подіум наприкінці показу мод Chanel з колекції весна/літо 2014 під час Паризького тижня моди, Франція, 1 жовтня 2013 року
Фото:

EPA-EFE/CHRISTOPHE KARABA

5. «Є ціна, яку ви повинні заплатити за славу. Люди, які не хочуть її платити, можуть втрапити у халепу. Я прийняв ідею знаменитості через французький вислів: «Ти не можеш мати і масло, і гроші на це масло».

6. «Я не роблю селфі. Але інші люди роблять, і всі вони хочуть селфі зі мною».

7. «Мене хвилює думка небагатьох людей. Я не божевільний, щоб обговорювати моду з чоловіками. Мені абсолютно начхати на їхню думку» — сказав він New York Times.

8. «Татуювання — це жах. Це ніби жити в сукні Pucci повний робочий день».

9. «Кейт Міддлтон має гарний силует, і вона — правильна дівчина для цього хлопчика. Мені подобається така жінка, мені подобаються романтичні красуні. З іншого боку, її сестрі складніше. Мені не подобається обличчя її сестри. Їй варто показувати лише свою спину».

10. Про жінок, які проти худих моделей: «Вони — товсті мумії, які сидять зі своїми пакунками чипсів перед телевізором і кажуть, що стрункі моделі — потворні».

11. «Я модний німфоман, в якого не буває оргазму».

Поділитись: