До того, як парламент ухвалить державний бюджет на 2021 рік, працюватиме 4 оновлених пакети медичних послуг, за які лікарні будуть отримувати гроші від Національної служби здоров’я, замість 27 пакетів, як планувалося раніше. Все інше фінансування лікарень залишиться на рівні 2019 року — як субвенції.

Про це заявив глава комітету Верховної Ради України з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький в інтерв'ю hromadske.

«Ті пакети, які прораховані правильно, а він (глава МОЗ Максим Степанов — ред.) каже 4-5 пакетів з 27. Тобто у нас є 4 пакети, які, міністр каже, терміново можна зробити, перерахувати по ринковому. Ті пакети, які перераховуватимуться довше, у цей час лікарняні заклади фінансуватимуться не менше ніж за історичним бюджетом за 2019 рік», — сказав Радуцький.

Водночас він наголосив, що не вважає, що така ситуація свідчить про призупинення реформи сфери охорони здоров'я.

«У нас є реформа первинки, вона працює, реформа вторинки по тих пакетах, які правильно прораховані, працюють», — додав депутат.

Також він вважає, що у системі охорони здоров'я України має бути більше ніж 30 пакетів медичних послуг.

«У нас ще є дуже багато медичних послуг, які б мали фінансуватись за пакетами, але НСЗУ на це рік зробила тільки 27», — підкреслив Радуцький.

Дивіться повне інтерв’ю з Михайлом Радуцьким.

Нагадаємо, другий етап медреформи стартував в Україні з 1 квітня. Що він має змінити, читайте ТУТ.

Водночас президент Зеленський, а слідом за ним і міністр охорони здоров’я заявили про низку недоліків другого етапу реформи, у зв’язку з чим у неї планують внести корективи. Влада запевняє, що повністю відмовлятися від реформи не будуть.

Детальніше про заплановані зміни читайте у матеріалі Ані Тохмахчі:

Погана медреформа, несіть нову. Чому в Зеленського вирішили змінити реформу системи охорони здоров’я

Поділитись: