Олігарх Ігор Коломойський багато років конфліктував з олігархом Віктором Пінчуком. Останній позивався до Коломойського у Королівський суд Лондона, але у січні 2016 року вони підписали мирову угоду. 13 вересня 2019 року Коломойський вперше прийшов на YES — економічний форум, який 16 років проводить Пінчук. На форум Коломойський прийшов за особистим запрошенням Пінчука.

«Тижня 2-3 тому ми якось вечеряли з Пінчуком, і він мене запросив. Він і раніше мене запрошував, але не складалося. Я не знаходився тут, тому що була амброзія. А зараз я навчився з цією амброзією боротися», — повідомив Коломойський, показуючи журналістам засіб від алергії.

На питання hromadske, чи прийде Коломойський на наступний форум Пінчука, олігарх відповів: «Так. У нас вічний мир».

Про «вічний мир» між двома олігархами, вплив на президента Володимира Зеленського, справу ПриватБанку та відносини з адвокатом Трампа Рудольфом Джуліані Коломойський розповів у бліц-інтерв'ю hromadske.

Про зустріч з президентом Зеленським

Зустрівся із Зеленським один раз за останні 4 місяці. Якщо бути радником — то треба спілкуватися постійно, а так це не працює.

Нещодавно в Офісі президента була нарада за вашої участі...

Була нарада, присвячена чисто практичним питанням, пов'язаним з опалювальним сезоном.

За словами Коломойського, на нараду президент запросив тих, кого вважав за потрібне:

Ті, кого стосуються енергетичний сегмент нашої економіки. (Андрій — ред.) Герус — депутат був, Юрій Вітренко (виконавчий директор Нафтогазу — ред.) був.

Як часто Зеленський запрошував вас на такі зустрічі?

Я ж сказав — це вперше за останні 4 місяці.

Про подальші зустрічі домовилися?

У нас зустрічі не за договором. Просто запросили.

Про Валерію Гонтареву

Вона там говорила, що її збила машина, і Коломойський був за кермом? Я хочу уточнити, що я обіцяв прислати за нею літак, а не автомобіль.

Про олігархів

Які правила для олігархів? Як вони змінилися?

У нас немає олігархів. З чого це я олігарх? Я не згоден. Прошу до мене цю роль не застосовувати. Яка влада у мене є? Навіщо мені потрібні депутати? Які закони вони будуть лобіювати для мене?

Також Коломойський додав, що на призначення міністром Кабміну Дмитра Дубілета (який працював у ПриватБанку в часи, коли банк належав олігархові) ніяк не впливав.

Про виїзд з України

Ви виїзний?

Так. Їду, куди хочу. Але я не поїду, бо все розтягнуть. Нехай навіть не сподіваються. Кішка з дому — миші в танок. У 14-му році я навіть нікуди не виїжджав, був у Дніпропетровську, і то подивіться, що сталося.

Про Верховну Раду

Як оцінюєте роботу Ради?

Стахановські темпи. Кнопокодавство — це не критично. Поодинокі випадки бувають. Ліс рубають — тріски летять.

Про МВФ

Де я, а де МВФ? Після націоналізації ПриватБанку я не видаю кредити, а вони не торгують насінням.

Про ПриватБанк

«Цей спір тепер вирішити легше, ніж за минулого президента, тому що він складно вирішує суперечки, і треба було боротися з тим, хто сам це все здійснив.

Коломойський зазначив, що, крім керівництва Нацбанку, серед причетних до націоналізації ПриватБанку у владі наразі нікого немає. Також олігарх запропонував своє бачення того, як саме мають укласти мирову угоду представники ПриватБанку з олігархом.

Якщо держава, яка є учасником цього спору, в цьому зацікавлена, вона може проявити ініціативу, видати мандат переговірникам, вони вступлять у переговори з нашими переговірниками — і так можна до чогось домовитися.

Я думаю, що, на даний момент, у них йдуть консультації, але у них є чим займатися, вони лише освоюються. Але я знаю, що у них є розуміння, що потрібно вийти з цієї ситуації. Я не хочу гучних слів, але ж ви розумієте, що нас пограбували?

Про земельну реформу

Запровадження ринку землі Коломойський вважає «передчасним»:

Я вважаю, що українські землероби повинні володіти землею. Якщо землею будуть володіти транснаціональні корпорації або наші доморощені холдинги типу «Кернел» та «МХП», то це призведе до революцій.

Про «зелений» тариф

Я прихильник «зеленого» тарифу, я противник створення штучних цінових параметрів, які дозволяють коштом інших учасників ринку отримувати надприбутки.

Він заявив, що «зелений» тариф в України вдвічі вищий, ніж у Європі, і є «завищеним».

Якщо держава взяла на себе зобов’язання платити «зелений» тариф у розмірі 15 євроцентів, то нехай держава й володіє цими станціями. 

Він натякнув, що завищений тариф вигідний гравцям, які хочуть максимально швидко окупити інвестиції у відновлювальну енергетику, зокрема — компанії «ДТЕК» Ріната Ахметова.

Про день народження Суркіса

А ви були на дні народження Григорія Суркіса?

Так.

А скажіть, що там робив голова СБУ Іван Баканов?

А що роблять люди на дні народження? А що робив Коломойський? Прийшов, поздоровив, сіли за стіл, дивилися концертну програму…

Баканов казав, що був при виконанні службових обов’язків, виконував оперативну функцію...

Ну він одягнув темні окуляри і слідкував за всіма, як хто себе поводить. Ну це жарт. Людина з «Кварталу» з вами жартує, а ви не розумієте.

Про групу «Приват»

Коломойський заявив, що не збирається структурувати активи у так званій групі «Приват» — низці компаній, які пов’язують з олігархом, однак володіє Коломойський ними за посередництва офшорних компаній. Тому у журналістів часто виникають труднощі з тим, щоб ідентифікувати всі компанії, які належать олігарху.

Мої активи зростають, але зважаючи на репутацію… Я думаю, як тільки я скажу: IPO (процедура первинного розміщення акцій, виходу компанії на торги своїми акціями на біржі — ред.) — всі, хто хотів купити акції — вони відразу розбіжаться.

Про борги перед «Кварталом»

Коломойський відмовився коментувати запитання журналістів про заборгованість, яку має його телеканал «1+1» перед компанією «Студія Квартал 95», якою раніше володів Володимир Зеленський. Однак олігарх зазначив, що така заборгованість — звична справа у медіабізнесі.

Про лоукости та авіабізнес

До лоукостів ставлюсь чудово. У держави є вибір, яким шляхом розвитку авіації йти. Якщо хочуть, щоб Київ був хабом, йому потрібен базовий перевізник.

Наприклад — «МАУ»?

Можливо, державі там потрібен акціонерний капітал. Ось як, як власник невеликого пакету акцій, готовий його здати державі безкоштовно.

Про Рудольфа Джуліані

Ми з Джуліанні не з’ясовували стосунків, бо у нас їх немає. Просто вийшов «місандерстендінг».

Поділитись: