УКРАЇНА

Голосування за Раду громадського контролю НАБУ було прозорим — Центр протидії корупції

1 червня, 2018 22:24
УКРАЇНА/Голосування за Раду громадського контролю НАБУ було прозорим — Центр протидії корупції
Зберегти
Вигляд
Членкиня правління Центру протидії корупції Олександра Устинова розповіла в ефірі програми «Нині Вже» про те, що система голосування, за якою обирали склад Ради громадського контролю Національного антикорупційного бюро, є найпрозорішою з тих, що наразі існують.

Членкиня правління Центру протидії корупції Олександра Устинова розповіла в ефірі програми «Нині вже» про те, що система голосування, за якою обирали склад Ради громадського контролю Національного антикорупційного бюро, є найпрозорішою з тих, що наразі існують.

На запитання про те, чи дійсно громадськість зможе впливати на РГК, Устінова відповіла:

«Давайте розділяти дві речі: чи є застереження щодо голосування в мене? Ні, немає. Насправді, це одна з найкращих і найпрозоріших систем наразі голосування, які існують зараз. Формується автоматично протокол, і потім будь-яка людина може подивитися результати, які дуже складно потім фальсифікувати і говорити, що вибори було проведено нечесно».

«Цього року до Ради потрапили багато людей з інших громадських організацій, які раніше не були представлені в Раді громадського контролю», — додала представниця ЦПК.

Устинова водночас зазначила, що має деякі застереження до деяких громадських організацій, зокрема до «Демократичної сокири орди», тому що «завжди є питання до організацій, які створюються за декілька днів».

«17 травня була заснована організація, 18 — кінцевий термін подання кандидатів на посаду представників Ради громадського контролю», — зазначила Устінова та додала, що це свідчить про те, що в таких випадках не йдеться про організацію, а про «окремих осіб, які балотуються, нашвидкоруч створюючи організації».

30 травня, о 21:00 завершилось інтернет-голосування за учасників Ради громадського контролю при Національному антикорупційному бюро.  

За 12 годин, з 9:00 до 21:00, проголосував 19 381 громадянин.

О дев’ятій годині ранку 30 травня стартувало відкрите рейтингове інтернет-голосування за учасників Ради громадського контролю при Національному антикорупційному бюро України.

Список учасників конкурсу та інформація про них розміщені на сайті НАБУ. 

У НАБУ нагадали, що Рада громадського контролю у складі 15 людей має забезпечувати прозорість та цивільний контроль за діяльністю НАБУ.

У квінті 2018 року РГК при НАБУ розповіла, що детектив Бюро скоїв ДТП, унаслідок якого загинула студентка.

Як повідомлялося, директор Державного бюро розслідувань Роман Труба затвердив склад Ради громадського контролю.

 

Пов`язані новини