Голосування за Раду громадського контролю НАБУ було прозорим — Центр протидії корупції

Watch on YouTube

Членкиня правління Центру протидії корупції Олександра Устинова розповілав ефірі програми «Нині Вже»про те, що система голосування, за якою обирали склад Ради громадського контролю Національного антикорупційного бюро, є найпрозорішою з тих, що наразі існують.

Членкиня правління Центру протидії корупції Олександра Устинова розповіла в ефірі програми «Нині вже» про те, що система голосування, за якою обирали склад Ради громадського контролю Національного антикорупційного бюро, є найпрозорішою з тих, що наразі існують.

На запитання про те, чи дійсно громадськість зможе впливати на РГК, Устінова відповіла:

«Давайте розділяти дві речі: чи є застереження щодо голосування в мене? Ні, немає. Насправді, це одна з найкращих і найпрозоріших систем наразі голосування, які існують зараз. Формується автоматично протокол, і потім будь-яка людина може подивитися результати, які дуже складно потім фальсифікувати і говорити, що вибори було проведено нечесно».

«Цього року до Ради потрапили багато людей з інших громадських організацій, які раніше не були представлені в Раді громадського контролю», — додала представниця ЦПК.

Устинова водночас зазначила, що має деякі застереження до деяких громадських організацій, зокрема до «Демократичної сокири орди», тому що «завжди є питання до організацій, які створюються за декілька днів».

«17 травня була заснована організація, 18 — кінцевий термін подання кандидатів на посаду представників Ради громадського контролю», — зазначила Устінова та додала, що це свідчить про те, що в таких випадках не йдеться про організацію, а про «окремих осіб, які балотуються, нашвидкоруч створюючи організації».

30 травня, о 21:00 завершилось інтернет-голосування за учасників Ради громадського контролю при Національному антикорупційному бюро.

За 12 годин, з 9:00 до 21:00, проголосував 19 381 громадянин.

О дев’ятій годині ранку 30 травня стартувало відкрите рейтингове інтернет-голосування за учасників Ради громадського контролю при Національному антикорупційному бюро України.

Список учасників конкурсу та інформація про них розміщені на сайті НАБУ.

У НАБУ нагадали, що Рада громадського контролю у складі 15 людей має забезпечувати прозорість та цивільний контроль за діяльністю НАБУ.

У квінті 2018 року РГК при НАБУ розповіла, що детектив Бюро скоїв ДТП, унаслідок якого загинула студентка.

Як повідомлялося, директор Державного бюро розслідувань Роман Труба затвердив склад Ради громадського контролю.