Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков на презентації проекту «Поліцейський офіцер громади»
Фото:

Віталій Швець/Громадське

На Софійській площі Києва заступили на службу перші 34 поліцейські офіцери громад з Дніпропетровщини. Проект «Поліцейський офіцер громади» має забезпечити кожну територіальну громаду офіцером поліції.

Про це повідомляє кореспондентка Громадського.

Навчені офіцери працюватимуть у 22 громадах, на кожну відповідно по 1-2 поліцейських. Вони взаємодіятимуть з жителями своєї громади та орієнтуватимуться на їхні потреби.

Що саме робитимуть офіцери?

Поліцейський офіцер громади має бути доступним для населення, знати мешканців території, яку обслуговує, їхні проблеми та оперативно надавати поліцейські послуги. Відповідно, більшість свого часу він знаходитиметься саме в громаді, а не у відділку. Девіз нових поліцейських громад: «Я тут живу і працюю».

Від дільничного до офіцера громади

Очільник патрульної поліції України Олександр Фацевич у коментарі Громадському пояснив, що дільничні поліцейські таким чином реформуються в офіцерів громад, пройшовши відповідне навчання. Фінансово та методично до проекту долучилися правоохоронці із-за кордону.

«Дільничі не розформуються, вони реформуються. Це є новий вид. Це поліцейський, який має повноваження і дільничого, і патрульного. Також ми ввели в рамках реформування блоку превентивної діяльності, ввели моменти комунікації з громадою, вони будуть реалізовувати проекти, які ми можемо реалізувати разом з громадою, щоб забезпечити та створити безпечне середовище. Він буде вносити пропозиції до громади, а виконавчий комітет буде ухвалювати рішення, якщо вони хочуть дійсно безпечного середовища», — пояснив Фацевич.

Хто платитиме офіцерам громад?

Очільник Національної поліції України Сергій Князєв пояснив, що громада візьме на себе частину фінансової підтримки роботи поліцейських, частково гроші йтимуть з державного бюджету.

«Є деякі населені пункти, де громади не зможуть утримувати офіцера громади, але для того є наші бюджетні кошти, які ми туди будемо вкладати. І ми плануємо бюджет 20:20, наприклад де громада сама утримує поліцейського, а де ми будемо утримувати», — пояснив Князєв.

Як працюватиме проект?

Втілюватимуть проект у два етапи:

  • у 2019 році налагодити роботу у 802 об’єднаних громадах
  • у 2020 році — на території всієї держави.

Кожен потенційний офіцер громади має пройти спеціальне двомісячне навчання та отримати відповідні навички:

  • у розслідуванні кримінальних проступків,
  • вирішенні питань безпеки дорожнього руху,
  • превентивної роботи, контролі за обігом зброї. 

Поліцейський офіцер громади Олександр Сірий розповів Громадському, що конкурс був важким і не всі охочі його посилили.

«Було багато претендентів на посаду. Обиралися люди, проходили тестування спеціалізоване, були співбесіди, поліграф. Після чого ми були направлені на навчання, навчалися по новій програмі з американськими колегами, колегами з Канади, які мають свій власний досвід, в яких цей проект являється нормою. Поліцейський має стати ближчим саме до громадян», — розповів Сірий.

Поділитись: