Світ

Нова влада Вірменії не змінила позиції щодо Криму — МЗС Вірменії

24 липня, 2018 15:51
Світ/Нова влада Вірменії не змінила позиції щодо Криму — МЗС Вірменії
Зберегти
Вигляд
lead
У 2014 році на Генасамблеї ООН Вірменія проголосувала проти визнання незаконності референдуму в Криму. Тоді постпредом при ООН був Зограб Мнацаканян — нині він очолює Міністерство закордонних справ у новому уряді Нікола Пашиняна. Крім того, після окупації півострова колишній президент Вірменії Серж Саргсян у розмові з Путіним назвав референдум «демократичним волевиявленням» народу.

Раніше нова вірменська влада публічно не висловлювала позиції щодо статусу Криму. Кореспондент Громадського в Єревані поцікавився в представників МЗС, чи змінилася позиція нової вірменської влади щодо цього питання.

Рубен Рубенян, заступник міністра закордонних справ Вірменії

«Наша позиція не лише щодо Криму, а й щодо інших конфліктів на пострадянському просторі полягає в тому, що ці питання мають бути вирішені мирним шляхом через діалог.  А щодо голосування Вірменії, для нас не важливі інтереси різних сторін, ми керуємося принципами. Якщо питання йде врозріз із нашими принципами, коли наводиться один принцип міжнародного права, але не наводять інший — ми голосуємо проти».

На запитання, чи позиція нової вірменської влади залишається незмінною, і не відрізняється від поглядів попередньої влади, Рубен Рубенян сказав «так» і ствердно кивнув.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Протести у Вірменії: крок проти несправедливості (СПЕЦРЕПОРТАЖ)

Заступник міністра закордонних справ Вірменії Рубен Рубенян під час зустрічі з журналістами з пострадянських країн, Єреван, Вірменія, 18 липня 2018 року Фото: Остап Яриш/Громадське

Арсен Харатян, радник прем'єр-міністра із зовнішніх питань

«Протягом саміту НАТО в Брюсселі Нікол Пашинян зустрічався з президентом Петром Порошенком і отримав запрошення в Україну. Гадаю, відносини будуть динамічно розвиватися. Щодо українсько-російської війни, ми за мирне вирішення проблем наших сусідів. Дай бог, щоб вони якнайшвидше вирішилися. У цьому контексті ми розглядаємо себе як можливий майданчик для діалогу, розмови, вирішення будь-яких проблем, що існують у наших сусідів.

Проти резолюції щодо Криму голосувала попередня влада. Ми стверджуємо, що в зовнішній політиці не буде змін. Але ми готові розмовляти з нашими грузинськими, молдовськими, українськими колегами, якщо ми хочемо змінювати шлях і механізм голосувань, які були раніше, давайте розмовляти.

Але подивіться, як голосувала Україна в різних міжнародних організаціях щодо питання Нагірного Карабаху за останні 20 років (Україна послідовно не визнає Нагірно-Карабську республіку і вважає цю територію азербайджанською, — ред). Якщо ми хочемо змінювати наше різностороннє залучення в міжнародних організаціях, де в наших країн є зобов'язання, якщо ми хочемо змінювати динаміку голосувань, давайте розмовляти».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Від президента до прем'єра: п'ять фактів про рокіровку нового прем'єра Вірменії Сержа Саргсяна

Радник прем'єр-міністра із зовнішніх питань Арсен Харатян під час зустрічі з журналістами із пострадянських країн, Єреван, Вірменія, 18 липня 2018 року Фото: Остап Яриш/Громадське

Тигран Балаян, прес-секретар МЗС Вірменії

«Ми виходимо з того, що Україна — наша дружня країна, а український народ — дружній народ. Заяви Вірменії і підтримка тої чи іншої сторони не повинні впливати й нашкодити процесу, який триває задля мирного вирішення питання.

Ми голосували проти резолюції ООН щодо Криму, тому що там був дотриманий лише один принцип міжнародного права. І якщо ви подивитеся на динаміку голосувань за весь час історії незалежності у Вірменії, ми завжди голосували проти резолюцій, в яких одні принципи міжнародного права переважали над іншими.

Ви зараз ставите втретє, вчетверте питання: як нова вірменська влада ставиться до питання Криму, визнає окупацію чи не визнає. Я хочу відповісти, що роль дипломатів — не в нагнітанні ситуації. Якщо ви отримаєте зараз якусь відповідь, схвальну або ні, від цього ні українцям, ні нашим російським колегам, ні людям з Криму, ні людям з Донбасу, нічого хорошого не буде. Якщо ви хочете почути чітку відповідь, ви її не почуєте. Я сказав, як були влаштовані справи за попередньої адміністрації. Зараз своєю наполегливістю і впертістю ви можете завдати шкоди нашим відносинам або з Україною, або з Росією».

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Протести в Єревані: обличчя змін (ФОТОРЕПОРТАЖ) 

Пов`язані новини