Громадське презентувало фільм «Наше вперше» на Книжковому Арсеналі в Києві та на Львівському медіафорумі. 7 червня о 21:15 фільм буде в ефірі Громадського, одразу після його обговорення в «Нині вже».

Ще до нового року було зрозуміло: Україну чекає насичений рік виборів. Політика (чи скоріше, її видима частина) все більше відлітає у космос, перетворюючись на цілком окремий світ переважно розважального призначення. Було ясно, що хочеться подивитися на президентські перегони з іншого ракурсу, а не просто перетравлювати все те, що накидають політичні ньюзмейкери. І ще: було чітке відчуття, що цілий шмат електорального пирога традиційно залишатиметься аполітичним, а значить — нічиїм. Ми думали, це молодь — хлопці і дівчата, які мали б іти на вибори вперше. Чому молоді не заходить політика? — риторично питали ми. Тепер, після історичних за кількома параметрами водночас виборів, хочеться запитати зовсім інше: що це взагалі було?

Цього лютого Громадське запустило документальний серіал чи скоріше реаліті про молодих виборців, які вперше голосуватимуть на майбутніх президентських виборах. Ми знайшли п’ятьох дуже різних хлопців і дівчат з Києва, Львова, Харкова та Попасної і роздали їм п’ятьох топових на той час кандидатів у президенти, щоб наші герої спостерігали за ними, виконуючи різні завдання і потроху аналізуючи передвиборчу кампанію. Не нав’язуючи їх жодного вибору, ми запросили їх до гри, щоб занурити їх трохи в українську політику, яку більшість із них вважали нудною і брудною справою.

Протягом трьох наступних місяців, що вмістилися у вісім півгодинних епізодів, наші герої шукали інформацію, аналізували зовнішню політичну рекламу, говорили про політику та програми «своїх» кандидатів зі своїми батьками та друзями, після чого вони з’їхалися до Києва, аби познайомитися, поспілкуватися зі справжнім живим політиком Мустафою Наємом і обговорити свої виборчі симпатії та антипатії перед тим, як роз’їхатися по домівках та вперше в житті проголосувати за президента своєї країни. Наші бебісітери вирішили, що кожен може бути супергероєм і вирушили робити маленькі добрі справи, а потім, переживши битву звернень, аналізів та стадіонів від двох фіналістів президентських перегонів, повернулися до свого звичайного життя. Щоправда, із новим досвідом і президентом.

Поки наші герої — Олег Родіон, Саша, Магда, Женя та Олег спостерігали за своїми «кандидатиками», ми спостерігали за ними. Зараз важко сказати, що саме змінило їхнє ставлення до політики: участь у нашому серіалі, чи в загальноукраїнському, адже президентські вибори — 2019 накрили хайпом цілу країну, не зважаючи на вік, стать чи ідеологічні переконання громадян. Разом із ними, ми пережили якісь дуже нові вибори, якийсь дивний «перший раз», який згадуватимемо та аналізуватимемо ще не один рік. Тому Громадське зібрало на основі всіх матеріалів, що були частиною серіалу «Бебісітери президента» окремий повнометражний фільм уже не про те, чому молодь буває аполітичною, а про те, що трапляється, коли хтось із політиків її нарешті насмілюється таргетувати. Поцілив чи не поцілив — дискусійне питання, але ж вистрілив першим. Завдяки нашим героям, ми бачили, як це відбулося, ніби в рапіді, дуже детально.

Поділитись: