Лише двоє єпископів з Української православної церкви Московського патріархату оголосили про свій перехід до нової Православної церкви України — це митрополит Олександр (Драбинко) та митрополит Симеон (Шостацький). Чимало з їхніх парафіян не підтримали такого рішення. Про те, як відбувається перехід священнослужителів, церков та майна до нової церкви — у репортажі Громадського.

15 грудня на Об'єднавчому соборі в Києві створили Православну церкву України. Предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія, представника УПЦ КП.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Главою нової Православної церкви в Україні обрали Епіфанія: хто він

Після того, як в Україні створили єдину Православну церкву — у державі перестали існувати УПЦ Київського патріархату та Українська автокефальна православна церква. Вони саморозпустилися, а нова церква є їхньою спадкоємицею.

Водночас УПЦ Московського патріархату продовжить існувати окремо. 20 грудня Рада ухвалила законопроект, яким зобов'язала Українську православну церкву Московського патріархату вказувати у своїй назві приналежність до Російської православної церкви. В УПЦ Московського патріархату назвали закон антиконституційним і закликали президента застосувати до цього закону право вето. Згодом в УПЦ МП заявили, що вони не бачать підстави змінювати назву відповідно до законущодо назви релігійних організацій, які є частиною релігійної організації (об'єднання), керівний центр якої знаходиться в Росії. В МП пояснили це тим, що їхній керівний центр знаходиться у Києві.

6 січня предстоятель нової церкви, митрополит Київський та всієї України Епіфаній отримає томос про автокефалію Православної церкви України. На цьому справи Божі завершаться. І почнуться справи мирські — як поділити майно, церкви і парафіян.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як Порошенко Константинополь брав: історія томосу для українського православ'я

Поділитись: