🎧 Як пацієнту захистити своє право на знеболювання — інструкція
На початку грудня в подкасті «Я і воно: як пережити онко» вийшов епізод про те, як організована паліативна допомога в Україні.
Сьогодні ми продовжуємо тему паліативу й права на адекватне знеболювання, і цей випуск, власне, інструкція на допомогу тим пацієнтам, чиї права порушуються.
До кінця цього епізоду ви отримаєте список нормативних документів, що регулюють сферу паліативної допомоги та обов'язки сімейного лікаря, який приймає пацієнта з больовим синдромом. Дізнаєтеся, скільки бланків форми Ф3 (рецепта на наркотичні та психотропні лікарські препарати) має бути в закладі охорони здоров'я, скільки днів дійсний рецепт і де можна знайти перелік аптек, які продають такі препарати. Зрозумієте, що робити, якщо вам відмовляють, не виписують рецепт під час відвідування лікаря або не хочуть видавати препарат в аптеці.
У будь-якій ситуації важливо пам'ятати, що хронічний больовий синдром — це окремий діагноз, а не частина якоїсь хвороби. Від болю можуть страждати не тільки онкологічні пацієнти, навіть банальний перелом може стати підставою для рецепта на сильнодійний препарат. Про те, як захистити своє право на коректне лікування больового синдрому, розповіла гостя цього випуску — Олена Коваль, юристка, правозахисниця й експертка з питань наркополітики.
Слухайте цей епізод на Castbox, Soundcloud, Apple Podcasts, Google Podcasts і YouTube.
Пам'ятайте: самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я. Щоб обрати те лікування, яке підходить саме вам, обов'язково проконсультуйтеся з лікарем.
- Поділитися: