Як працює економіка на окупованих територіях Донбасу (огляд преси)

«У контрольованому сепаратистами Донецьку у ресторані «10-11» клієнти можуть розраховуватись у російських рублях після того, як залили страву російським пивом, яке витиснуло з меню українських пивоварів. Власник закладу каже, що він пішов на такі кроки з практичних, а не політичних міркувань. Йому довелось робити вибір після того, як у червні український уряд посилив обмеження на перетин товарів у контрольовані проросійськими бойовиками райони. «Нам треба заробляти на життя. Україна нас відштовхує», - каже 57-и річний Борис Біт-Геворгізов. Домінування російської валюти та продуктів харчування у контрольованих бойовиками регіонах поглиблює їхнє відокремлення від решти України та затьмарює перспективи мирного плану за участі європейських переговорників», - пише The Wall Street Journal у статті про економічний стан окупованих територій Донбасу.

«Австралія заявила, що її підбадьорює підтримка Ради Безпеки ООН створити міжнародний трибунал по катастрофі МН-17. Міністр закордонних справ Австралії Джулі Бішоп повернулась до Нью-Йорку, щоб лобіювати створення трибуналу», - повідомляє BBC. «Бішоп попросила представника Росії в ООН отримати інструкції з Москви не блокувати резолюцію по трибуналу. «Не на користь національним інтересам Росії те, якщо будуть відкинуті пошуки справедливості родичами загиблих», - цитує її австралійське бюро Associated Press. Планується, що Бішоп звернеться до Ради Безпеки ООН у середу. А через певний час у Радбезі відбудеться голосування».

«Цьогоріч об’єми видобутку газу компанією Газпром прямують до нового найнижчого показника після розпаду СРСР. По державному енергетичному концерну б’ють рецесія всередині країни, зниження попиту у Європі та протистояння Росії із Україною. За перше півріччя 2015-го об’єми видобутку найбільшої газової компанії світу впали на 13% у порівнянні з минулим роком. За даними міністерства економіки, які опубліковані у вівторок, цьогорічний видобуток газу складе 414 мільярдів кубічних метрів. За словами нафтогазового аналітика Сбербанку Валерія Нестерова, це буде найнижчий рівень відтоді, як Газпром було створено у його нинішньому вигляді після розпаду Радянського Союзу та скасування міністерства газової промисловості», - пише The Financial Times. Вона повідомляє, що російська частка на українському ринку газу знизилась від минулорічних 74% до 37% - у першій половині цього року.

Багато світових видань розповідають про лікаря-стоматолога із штату Міннесота Волтера Палмера - «серійного вбивцю тварин, який вбив лева Сесіля». «Дантист із Міннесоти, який, як стверджують, підстрелив та добив найвідомішого у Зімбабве лева, мав тривалу історію полювань за межами дозволених законом територій», - пише The Daily Beast. «На початку липня, міннесотський стоматолог, озброєний арбалетом та стрілами, близько 40 годин переслідував помираючу тварину у національному парку Зімбабве. Лева Сесіля любили і у його країні, і туристи, які завжди могли зробити з ним хороше фото. Новина на цьому тижні про смерть тварини, а також про те, що його туша без голови та шкіри була знайдена за межами національного парку – спричинила обурення у всьому світі. І тоді було названо ім’я Волтера Палмера, 55-и річного батька двох дітей, який виклав 55 тисяч доларів, щоб зробити смертельний постріл».