Як російські окупанти намагаються встановити свою «владу» на захоплених територіях: головне за день 12 березня
Протягом 17 дня війни рф проти України окупанти продовжували завдавати ударів по об’єктах критичної інфраструктури: житлових кварталах, аеродромах і навіть лікарні. Поки українські бійці дають відсіч окупаційним силам, ті пробують встановити на захоплених територіях свою «владу».
Воєнні злочини росії
12 березня російські окупанти продовжували атакувати. Вночі вони обстріляли онкологічну лікарню та станцію екстреної медичної допомоги в Миколаєві.Унаслідок обстрілу повністю знищений аеропорт у Василькові на Київщині.
Також стало відомо, що 11 березня окупанти розстріляли колону мирних жінок і дітей, коли ті намагалися евакуюватися із села Перемога Київської області погодженим «зеленим коридором»: загинули 7 людей, серед них 1 дитина.
На Запоріжжі окупанти танком переїхали автомобіль із цивільними: загинули троє людей, серед яких неповнолітній хлопець.
У Мелітополі Запорізької області викрали координаторку місцевого мітингу проти окупантів Ольгу Гайсумову ㅡ відповідне повідомлення з'явилося на її сторінці у Facebook, доступ до якої мають її друзі.
Унаслідок обстрілів російських окупантів пошкоджені школи в Миколаєві, храми УПЦ МП у Харкові, Маріупольську мечеть на честь султана Сулеймана Пишного та Роксолани тощо.
Окрім того, президент Володимир Зеленський заявив, що за час війни загинули орієнтовно 1 300 українських військових.
Зізнання окупантів
СБУ перехопила розмови окупантів, де ті розповідають, що в Харкові їм дали команду стріляти в цивільних.
Окрім того, один російський полонений розповів спецслужбі, що режим путіна кинув на війну проти України навіть новобранців та «альтернативників» (призовників, які замість строкової служби відпрацьовують на суспільних роботах).
Інший розповів, що росія відновила практику «розстрільних загонів» — ешелонів, які йдуть за основними силами рф і вбивають тих, хто хоче втекти. Так, у тимчасово окупованій Бородянці на Київщині «кадирівці» розстріляли 12 поранених російських військовослужбовців, коли ті чекали евакуації на лікування до Білорусі.
Які настрої у Білорусі?
Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки повідомляє, що військовослужбовці Білорусі категорично відмовляються від участі у війні проти України. Щоб придушити протести військових, командування почало призначати на керівні посади в армії російських офіцерів.
Також фіксують випадки виїзду за кордон співробітників поліції разом із сім’ями, а розпочата білоруською владою призовна кампанія військовослужбовців запасу спричинила паніку серед населення.
Українська відповідь
Українські військові продовжують давати відсіч російським окупантам. Протягом 12 березня бійці знищували російські гелікоптери, танки, артилерійські установки, звільнили два населені пункти на Чернігівщині, вигнали загарбників з околиці одного з український міст на Луганщині тощо.
За підрахунками Forbes, українська армія від початку повномасштабної війни знищила техніки окупанта на 5 мільярдів доларів. Загалом це 2 593 одиниці техніки, зокрема 58 літаків, 83 гелікоптери, 363 танки та 1 205 бойових броньованих машин (ББМ).
У Генштабі ЗСУ звітували, що через неспроможність провести наступальну операцію окупанти вимушені змінити тактику.
Зокрема, російські окупанти хочуть легалізувати на Херсонщині свою «адміністрацію» та проголосити чергову «республіку». Депутат Херсонської обласної ради Сергій Хлань розповів, що йому та іншим депутатам пропонували «співпрацю» з окупантами. А втім, депутати відкидають такі пропозиції: увечері 12 березня на екстреному засіданні сесії Херсонської обласної ради вони підтримали територіальну цілісність України та проголосили, щожодної псевдореспубліки на території області не буде.
Проте в Мелітополі замість викраденого мера Івана Федорова окупанти вже «призначили» так званою виконувачкою обов'язків міської голови Галину Данильченко — депутатку від «Опозиційного блоку».
У Генштабі ЗСУ повідомляють, що армія рф фактично легалізує мародерство, оскільки не може забезпечити свої підрозділи харчами та боєприпасами. Кинуті напризволяще окупаційні підрозділи деморалізовані, збільшилася кількість випадків спроб самостійно повернутись на територію рф.
Командування збройних сил росії залучає на війну проти України людей з окупованого Донбасу та найманців з Абхазії, Південної Осетії та ув’язнених із виправних закладів рф.
Наразі зберігається загроза диверсій на Волинському напрямку, кажуть у Генштабі. Сили оборони продовжують оборонну операцію на Південному, Східному та Північному напрямках, прикривається держкордон та морське узбережжя. На окремих напрямках проводиться стабілізаційна операція та виконуються завдання тероборони.
Представник Офісу президента Олексій Арестович прогнозує, що у найближчі тижні російські війська спробують іще раз наступати й кинути свої резерви на ті напрямки, де вони потенційно можуть отримати успіх.
Більше про події 12 березня читайте в нашому онлайні.
- Поділитися: