УКРАЇНА

Як Україні не стати заручницею «газових воєн», хто реформуватиме медицину та коли запустять Антикорупційний суд

6 березня, 2018 14:47
УКРАЇНА/Як Україні не стати заручницею «газових воєн», хто реформуватиме медицину та коли запустять Антикорупційний суд
Зберегти
Вигляд
Дивіться програму «Реформа» на Громадському о 21:00.

Першого березня Росія влаштувала чергову репетицію «газової війни». Наступного дня після програшного для нього Стокгольмського арбітражу «Газпром» не тільки відмовився постачати вже оплачене «Нафтогазом» паливо, але й знизив тиск в газотранспортній системі до рівня нижчого, аніж це прописано в контрактах. В зв’язку з цим керівництво держави закликало населення знизити споживання, а Мінпаливенерго розпорядилося, щоб місцева влада заощаджувала газ на опаленні бюджетних установ.

Сьогодні в ефірі говоримо із головою Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Сергієм Савчуком про те, як знову не стати заручником газових воєн «Газпрому». Що держава зробила і які заходи планує впровадити для зменшення залежності від газу?

Верховна Рада 1 березня ухвалила в першому читанні президентський законопроект про Вищий антикорупційний суд. Представники більшості говорять про наміри прийняти документ в цілому до кінця місяця. Громадське поспілкувалося з очільником Антикорупційного бюро Артемом Ситником про те, яким він бачить Антикорупційний суд, що має замкнути вертикаль антикорупційних органів та коли його можуть створити.

Співзасновниця благодійного фонду «Таблеточки» Ірина Литовченко стала першим керівником директорату Міністерства охорони здоров’я. Вона відповідатиме за стратегічне планування та євроінтеграцію. Громадське розпитало її про те, чому люди не з системи йдуть реформувати українську медицину. А також як мінятиметься невідкладна допомога та чи буде в Україні трансплантація не тільки на папері.

Програма «Реформа» присвячена трансформації українського суспільства і виходить в прямому ефірі на Громадському щопонеділка о 21:00. Ведучий програми Андрій Андрушків запрошує на ефір реформаторів від влади і громадськості, аналітиків та чиновників, аби розуміти реальний хід реформ.

Також дивіться: «Громадське.Схід»«Громадське.Крим»«Громадське.Світ»«Простономіка».

Громадське є першим мультимедійним ЗМІ, створеним громадською організацією, що заснована та керується журналістами. Телеканал мовить цілодобово через супутник ASTRA-4А у відкритому доступі та в більш ніж 80 кабельних та цифрових мережах.

Місією Громадського є створення інформаційного простору, що сприяє розвитку сталого суспільства та активної особистості.

Пов`язані новини