Софії Рекуновій дев'ять років, у фігурному катанні дівчина з п'яти. Дівчинка уже мріє виграти олімпійську медаль і стрибнути четверний рітбергер.

Софії Рекуновій дев'ять років, у фігурному катанні дівчина з п'яти. Вона мріє виграти олімпійську медаль і стрибнути четверний рітбергер.

Рітбергер — один з реберних стрибків у фігурному катанні, жодна фігуристка у світі не виконала на змаганнях четверний рітбергер.

Софія живе за містом і шість разів на тиждень мама Тетяна возить доньку в Київ о 6:30 ранку — на ковзанку. Софія має два тренування на льоду протягом дня та додаткові заняття з хореографії, а ще вчиться грати на фортепіано, малювати та вивчає англійську.

Через щільний спортивний графік дівчинка пропускає кілька уроків на добу у школі, але встигає робити домашні завдання у перервах між тренуваннями.

Мама дівчинки каже, що фігурне катання — це красивий, але дорогий вид спорту. Наприклад, нові ковзани коштують у середньому 600 доларів, їх міняють раз на рік. Тренування з фігурного катання безкоштовні, але батьки оплачують додаткові заняття, що необхідно. За одне тренування спортсмени можуть «прокатати» свою програму тільки один раз. Усе тому, що у Києві функціонують дві муніципальні ковзанки, на яких одночасно займаються близько 60 фігуристів.

Що необхідно для того, щоб виховати фігуристку, в яких умовах тренуються наші спортсмени і скільки коштує «спорт на ковзанах» – у спецрепортажі Громадського.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 10 фактів про Олімпіаду в Південній Кореї

 
Поділитись: