Які підвальні приміщення в закладах освіти можна використовувати як укриття? Пояснює омбудсмен
Освітній омбудсмен Сергій Горбачов розповів, що у закладах освіти укриттями можуть бути і споруди подвійного призначення, зокрема підвальні приміщення, проте і до них є певні вимоги.
Про це йдеться на сайті освітнього омбудсмена.
Горбачов пояснює, що використовувати підвальні приміщення як укриття в освітніх закладах можна в умовах недостатньої кількості та місткості сховищ і протирадіаційних укриттів. Такі підвальні приміщення мають забезпечувати можливість безперервного перебування в них людини впродовж не менше 48 годин.
У цих приміщеннях несучі та зовнішні огороджувальні конструкції (стіни, перекриття, покриття) повинні бути виготовлені із залізобетону, цегли або інших кам’яних матеріалів. Можливе використання будівель з інших матеріалів за умов їхнього заглиблення у землю. Такі укриття потрібно забезпечити:
- місцями для сидіння та лежання — лавками, стільцями, ліжками тощо;
- ємностями з питною (з розрахунку 2 літри на добу на одну людину) та технічною водою (за відсутності централізованого водопостачання);
- контейнерами для зберігання харчових продуктів;
- виносними баками, що щільно закриваються, для нечистот (для неканалізованих будівель і споруд);
- резервним штучним освітленням (електричними ліхтарями, свічками, гасовими лампами тощо);
- первинними засобами пожежогасіння (відповідно до встановлених норм для приміщень відповідного функціонального призначення);
- засобами надання медичної допомоги;
- засобами зв’язку та оповіщення (телефоном, радіоприймачем);
- шанцевим інструментом (лопатами штиковими та совковими, ломами, сокирами, пилками-ножівками по дереву, по металу тощо).
Коли буде навчання?
Уряд рекомендує розпочати навчальний рік у школах із 1 вересня, в університетах — з 15 серпня (за винятком молодших курсів). На прифронтових територіях повертатися до очного навчання не будуть: там продовжиться онлайн-формат. Так само буде й на окупованих територіях.
Під час повітряних тривог уроки та заняття в закладах освіти перериватимуть і далі за можливості продовжуватимуть їх в укриттях. У Міносвіти кажуть, що вчителі з тих областей, де відновиться офлайн-навчання, повинні повернутися на роботу. Органи місцевого самоврядування повинні організувати регулярні навчання з евакуації учнів до сховищ та уроки безпеки.
За даними уряду, станом на 19 червня 651 тисяча дітей шкільного віку перебувають поза межами України, а під російською окупацією опинилися 1 174 школи.
- Поділитися: