Які успіхи України в перехопленні «Кинджалів»? Відповіли у британській розвідці
Українські військовослужбовці навчилися перехоплювати російські аеробалістичні ракети «Кинджал», які росіяни називають «непереможними».
Про це повідомило Міністерство оборони Великої Британії з посиланням на дані власної розвідки.
Там нагадали, що 14 грудня цього року Повітряні сили росії, ймовірно, вперше з серпня 2023 року застосували балістичну ракету повітряного запуску AS-24 «Кинджал». рф запустила щонайменше одну ракету в центральну частину України, ймовірно, по військовому аеродрому.
Ракета «Кинджал» — одна з шести «суперзброй», про які президент рф володимир путін оголосив у 2018 році. Вона мала відігравати важливу роль у майбутній військовій доктрині росії. У війні проти України рф зарезервувала зброю для «високоцінних, добре захищених цілей».
«"Кинджал" майже напевно мав неоднозначний бойовий дебют. Багато запусків, імовірно, не влучили в ціль, але Україні також вдалося перехопити атаки цієї нібито "непереможної" системи», — вказує відомство.
Що відомо про ракету «Кинджал»?
Ракета «Кинджал» уперше опинилася на російському озброєнні у 2017 році. Після пуску з літака вона підіймається на велику висоту, у верхні шари атмосфери, а потім за балістичною траєкторією наближається до цілі.
У росії її називають гіперзвуковою. Видання Defense Express зазначає, що ця ракета може розганятися до гіперзвукової швидкості завдяки прискорювачу, але не може летіти так постійно. На етапі наближення до цілі «кинджал» рухається швидко, але не досягає гіперзвукової швидкості, кажуть журналісти.
А ось у Генштабі ЗСУ стверджують, що під час заходження на ціль по балістичній траєкторії ракета може розвивати швидкість приблизно 12 тисяч км/год, тобто досягати гіперзвуку.
Експерт із питань авіації та оборони Девід Гемблінг у статті для Forbes зазначив, що ракети «Кинджал» не обов’язково є швидшими за традиційні балістичні ракети, швидкість яких теж сягає гіперзвуку.
«Проте якщо балістичні ракети мають високу передбачувану траєкторію польоту, як гарматне ядро, то гіперзвукові здатні маневрувати всередині атмосфери. А це означає, що балістичні ракети можна виявити на великій відстані й заздалегідь намітити точку перехоплення, тоді як гіперзвукові ракети залишаються на нижчому рівні, дають менше часу для попередження і не слідують передбачуваним шляхом», — пояснює експерт.
- Поділитися: