Українські захисники збили загалом уже 14 російських «Кинджалів»

Ілюстративне фото. Демонстрація російського МіГ-31К із макетом гіперзвукової ракети «Кинжал» на параді
Ілюстративне фото. Демонстрація російського МіГ-31К із макетом гіперзвукової ракети «Кинжал» на парадіWikimedia Commons / кремль

Українська протиповітряна оборона загалом збила вже 14 російських ракет «Кинджал».

Про це повідомив речник Командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат у коментарі «Бабелю».

Так, уперше ракету такого типу збили 4 травня. По 6 «Кинджалів» знищили українські захисники під час російських атак 16 травня та 16 червня, а ще одну таку ракету — 11 серпня. Також протиповітряна оборона України збила понад 20 «Іскандерів» і С-400.

Водночас Ігнат у коментарі «Українському радіо» заявив, що росіяни щомісяця виготовляють майже 100 ракет різних типів, зокрема Х-47 «Кинджал».

Що відомо про «Кинджал»?

Ракета «Кинджал» уперше опинилася на російському озброєнні у 2017 році. Після пуску з літака вона підіймається на велику висоту у верхні шари атмосфери, а потім за балістичною траєкторією наближається до цілі.

У росії її називають гіперзвуковою. Видання Defense Express зазначає, що ця ракета може розганятися до гіперзвукової швидкості завдяки прискорювачу, але не може летіти так постійно. На етапі наближення до цілі «Кинджал» рухається швидко, але не досягає гіперзвукової швидкості, кажуть журналісти.

А ось у Генштабі ЗСУ стверджують, що під час заходження на ціль по балістичній траєкторії ракета може розвивати швидкість приблизно 12 тисяч км/год, тобто досягати гіперзвуку.

Експерт із питань авіації та оборони Дейвид Гемблінг у статті для Forbes зазначив, що ракети «Кинджал» не обов’язково є швидшими за традиційні балістичні ракети, швидкість яких теж сягає гіперзвуку.

«Проте якщо балістичні ракети мають високу передбачувану траєкторію польоту, як гарматне ядро, то гіперзвукові здатні маневрувати всередині атмосфери. А це означає, що балістичні ракети можна виявити на великій відстані й заздалегідь намітити точку перехоплення, тоді як гіперзвукові ракети залишаються на нижчому рівні, дають менше часу для попередження і не слідують передбачуваним шляхом», — пояснює експерт.