Якою є роль Ісламської Держави, та чому саме Франція? – Наталя Гуменюк

Франція – один із ключових партнерів міжнародної коаліції під проводом США, що завдає авіаударів по угрупованню «Ісламська держава» в Сирії та Іраку. Від початку війни Париж займає одну з найжорсткіших позицій щодо необхідності міжнародного військового втручання в конфлікт у Сирії, що триває вже 4,5 роки.

Журналістка Громадського Наталя Гуменюк в ефірі спецвипуску «Париж під ударом» пояснила, чому теракти в Парижі особливі для угруповання «Ісламська держава» (ІДІЛ).

Екстремістське угруповання ІДІЛ  створене на базі Іракської Аль-Каїди, яке відкололося від відомої світу організації та оголосило про створення окремої держави. Наразі ІДІЛ контролює частину території Сирії та Іраку, де проводить масові страти, у тому числі й цивільного населення.

Особливість «Ісламської держави» в тому, що, на відміну від Аль-Каїди, відомої терактами на Заході, ІДІЛ взяв на озброєння ідею створення окремої держави. Екстремісти рекрутують бойовиків у інших країнах, у тому числі громадян Франції, Великої Британії, США, Німеччини та Росії. Прихильники ІДІЛ мали б насамперед приїхати до Сирії та Іраку і розбудовувати державні структури, доводячи, що ідея створення арабського халіфату з тоталітарним правлінням у ХХІ-му столітті можлива.  Ця тактика пояснює велику кількість іноземних бойовиків і з інших арабських країн, але також із Європи, Сполучених Штатів, Австралії. Все ж аналітики з Близького Сходу зазначали: ІДІЛ може змінити свою стратегію і, замість завойовувати території, збагачуватися і посилювати свою спроможність  – і військову, і фінансову,  переключитися на залякування цивільного населення західних країн, якщо зрозуміє перевагу таких дій.  Питання для європейських урядів сьогодні – як гарантувати безпеку своїм громадянам,  не обмежуючи свобод, проти яких виступають екстремісти.

hromadske.tv