«Наприкінці року на Заході буде велика розмова про те, чи продовжувати санкції, чи ні. Результат залежатими від виконання Мінських угод в тому числі Україною. Буде обговорюватися, хто виконував положення, а хто ні. Якщо домовленостей не будуть дотримуватися обидві сторони, санкції можуть зняти. Захід тисне на Україну ще й тому, щоб в кінці року сказати, що Україна зробила все, що від неї залежало. Завжди добре показати, що та сторона, яку підтримують, принаймні намагалася щось зробити», - в ефірі Громадського пояснила Кадрі Ліік - провідний експерт Європейської ради з міжнародних відносни  (ECFR) (Лондон). 

На питання про зміни до Конституції України щодо особливостей місцевого самоврядування експерт зазначила, що все ж Конституція не може бути тактичною, тобто змінюватися залежно від обставин і кон’юнктури.

«Ті європейські політики, що слідкують за Україною, розуміють, що Мінські домовленості є вкрай розмитими. Втома від України, повільність реформи впливає на те, що російська інтерпретація Мінських угод може стати популярною.  Росія хоче використати Донбас для контролю над Україною, щоб майбутні рішення Києва залежали від них», - додала Ліік.
У минулому директор міжнародниїх програм Естонського центру оборонних студій також роз’яснила і ключові висновки своєї останньої аналітичної розвідки «Як Європа має повернутися свою міць».

«Європа має зрозуміти, що проблеми з Росією надовго. Частково вони залежить від особистості Путіна, частково режим і того, що  система намагається себе легітимізувати завдяки тому, що створює образ ворога – і внутрішнього, і зовнішнього».

Також Ліік, яка тривалий час була кореспондентом провідних естонських видань у Росії, пояснила, що російські лідери щиро вірять в ідею сфер впливу і неможливість менших держав самим давати собі ради.

«Путіну складно розуміти суспільство і російське, і українське», - додала естонська експертка. Ліік також уточнала, що в єропейських кабінетах немає сумнівів щодо незаконності анексії Криму чи довкола трагелії малазійського боїнга «МН17», водночас досі в деяких колах політику Східного партнерства, а також угоду «Про асоціацію України з ЄС» розглядають як надто провокативну щодо Кремля.

Поділитись: