Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що Україна має намір вислати угорського консула з Берегового, якщо його не відкличе сама Угорщина.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що Україна має намір вислати угорського консула з Берегового, якщо його не відкличе сама Угорщина.

Про це Клімкін розповів після зустрічі із главою МЗС Угорщини Петером Сіярто, яка відбулась на Генасамблеї ООН в Нью-Йорку. 

«Я запропонував пану Сіярто самому відкликати консула. Але я так розумію, що він з цим не згоден. Якщо відповідного рішення найближчими днями не відбудеться, то консул поїде додому. Це безумовно» — заявив глава МЗС України журналістам. 

Також Клімкін додав, що зустріч була дуже непростою. 

«В ключових питаннях ми не досягли згоди. І я розумію, що ми не можемо досягти згоди, бо в нас принципово різне бачення того, як допомагати угорській громаді в Україні», — сказав він.

Раніше Сіярто заявив, що «утиски угорців» на Закарпатті не припиняться, поки Петро Порошенко є президентом України.

Нагадаємо, ЗМІ опублікували відео, на якому нібито у консульстві Угорщини в Береговому Закарпатської області українцям видають угорські паспорти та просять їх приховувати факт угорського громадянства від української влади.

Після опублікованого відео міністр закордонних справ України заявив про можливість висилки консула Угорщини.

У відповідь Угорщина пригрозила сповільнити інтеграцію України в ЄС.

Радник голови МЗС України в ефірі Громадського пояснив, що українці на Закарпатті, які отримують угорські паспорти, використовують їх для вільного працевлаштування в Євросоюзі, а не поповнюють таким чином угорську спільноту.

24 вереня у місті Береговому Закарпатської області пікетували консульство Угорщини. Учасники пікету звернулися до українського уряду з проханням звернути увагу на «антиукраїнську політику сусідньої країни».

Поділитись: