Якщо звільнять мене одного, це буде повний провал — Сенцов
Сьогодні, 5липня, уколонії «Білий ведмідь» вЛабитнангі накороткостроковому побаченні знезаконно засудженим українським режисером Олегом Сенцовим побувала його сестра Наталя Каплан. Це була перша зустріч за 4 роки. Вони проговорили дві години.
Сьогодні, 5 липня, у колонії «Білий ведмідь» в Лабитнангі на короткостроковому побаченні з незаконно засудженим українським режисером Олегом Сенцовим побувала його сестра Наталя Каплан. Це була перша зустріч за 4 роки. Вони проговорили дві години.
«Я була на побаченні з Олегом Сенцовим, проговорили ми з ним дві години. Це було короткострокове побачення, Олег зараз важить 75 кг при зрості 190 см, за час голодування він втратив 15 кг», — розповіла Каплан у коментарі Громадському.
Вона розповіла Олегу про акції на його підтримку та про те, що до голодування приєднався кримськотатарський активіст Емір Усейн Куку .
«Він дуже вдячний, що так багато дій довкола його імені, що люди не опускають руки і продовжують боротися. Але водночас, він дуже розчарований, що дуже мало уваги іншим політв’язням і вважає, що якщо звільнять його одного, це буде повний провал», — сказала вона.
Колонія «Білий ведмідь» у місті Лабитнангі, де утримують українського політв'язня режисера Олега Сенцова, Росія, 5 липня 2018 року Фото: ГромадськеГоловний вхід на територію колонії «Білий ведмідь» у місті Лабитнангі, де утримують українського політв'язня режисера Олега Сенцова, Росія, 5 липня 2018 року Фото: Громадське
За її словами, Сенцов просить всіх, хто приїжджає до нього в Лабитнангі, щоб їздили не до нього, а до інших політв’язнів, за яких він бореться.
«Зокрема, він просить Людмилу Денісову (українську омбудсмена — ред.), незалежних лікарів, які намагалися до нього приїхати, консулів, владику Климента, щоб вони приїжджали до інших політв’язнів, щоб про них ніхто не забував», — сказала Наталія Каплан.
Вона також розповіла, що здоров’я Сенцова на сьогодні задовільне, його стан змінюється, аналізи не дуже хороші, але «нічого критичного немає».
Поромна переправа із міста Салехард у Лабитнангі, де утримують українського політв'язня режисера Олега Сенцова, Росія, 5 липня 2018 року. Влітку із Салехарда їздять пороми, взимку транспорт переміщується просто по крижаному шляху Фото: Громадське
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місто, куди немає дороги: фоторепортаж з Лабитнангі, де утримують Олега Сенцова
«Вчора йому було дуже погано, сьогодні — нормально. На побачення він прийшов сам. Стан погіршується до вечора. Каже, що йому зараз набагато легше. Найважчий період — перші три тижні голодування. Зараз йому ставлять крапельниці. Без них він би вже не вижив. Припиняти голодування він не збирається. Сказав, що піде до кінця і вірить в перемогу. Налаштований оптимістично, вірить, що не просто так. І вірить в перемогу», — каже Каплан.
З розваг у Сенцова телевізор, він пише, редагує свої старі записи. Просить не відправляти йому книги, яких у нього дуже багато.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.
Бараки біля колонії «Білий ведмідь» на вулиці Сєвєрній у місті Лабитнангі, де утримують українського політв'язня режисера Олега Сенцова, Росія, 5 липня 2018 року Фото: ГромадськеБараки біля колонії «Білий ведмідь» на вулиці Сєвєрній у місті Лабитнангі, де утримують українського політв'язня режисера Олега Сенцова, Росія, 5 липня 2018 року Фото: Громадське
Політв'язень Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня оголосив голодування. Він вимагає звільнення усіх українців-політв'язнів Кремля. 28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.
Він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який проходить у Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.
#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова
Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.
Зазначимо, в Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.
58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.
- Поділитися: