«Якщо є пекло, то воно саме в Бахмуті». Поліція евакуювала з міста 10 людей, зокрема дитину

Евакуаційна група поліції «Білий янгол» евакуювала з Бахмута десятьох людей, зокрема 14—річну дівчинку. Операція була складною, бо вибиралися дорогою серед мін і під обстрілами окупантів. Евакуйована родина не могла виїхати через хворого дідуся.

Про це повідомило Міністерство внутрішніх справ України 21 травня.

У поліції напередодні розповіли, що люди жили у підвалах, але поруч з їхньою оселею почалися активні бойові дії, тому вирішили виїхати. В МВС зазначили, що наразі евакуйовані жителі перебувають у безпеці, зокрема 14-річна Аліна та її батьки.

«Якщо є пекло, то воно саме в Бахмуті. Напередодні нашого виїзду, ввечері, російські війська обстріляли місто запальними снарядами. Ми відчули дуже їдкий запах. Я надягнув маску, визирнув на вулицю, а там усе палає. Дякувати Богу, що вибралися звідти», — каже батько дівчини.

Родина жила в районі, який росіяни цілодобово обстрілювали з усіх видів зброї, там не залишилося жодної вцілілої будівлі, кажуть у поліції. Сім’я не виїжджала з Бахмута через тяжкохворого маломобільного дідуся. Згодом він помер, його довелося поховати у дворі.

Після цього родина прагнула якнайшвидше покинути місто. Через потужні обстріли останні кілька місяців Аліна не виходила на вулицю, кажуть у поліції. З підвалу сім’я вийшла лише під час евакуації.

«Дитину дуже вразило побачене, адже її квітуче місто рашисти перетворили на руїни. У мирний час дівчина займалася малюванням. Та продовжила малювати під бомбами. Наразі Аліна радіє сонячному світлу і мріє про доступ до інтернету, адже такої змоги в неї давно вже не було», — йдеться у повідомленні.

Ситуація у Бахмуті

Президент Володимир Зеленський 21 травня наголосив, що українські військові перебувають у Бахмуті та виконують там дуже важливе завдання.

Речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий сказав у коментарі «Суспільному», що українські військові тримають фортифікаційні споруди й декілька приміщень південно-західної частини міста, тривають важкі бої.

«Місто знищене, жодної військової та навіть політичної користі воно їм не несе. Взяти за 9 місяців районний центр — не взяли. Ми намагаємося тиснути на флангах, не давати їм спокою і, за можливості, контратакувати», — сказав він.

А в Міноборони повідомили, що українські військові взяли місто Бахмут у напівоточення, що дає можливість знищувати ворога. Окупантам доводиться оборонятись у тій частині міста, яку вони контролюють.

Власник ПВК «Вагнер» євген пригожин, чиї бойовики штурмували місто, заявив про повне захоплення Бахмута 20 травня: «224 дні тривала операція зі взяття Бахмута. "Бахмутська м'ясорубка" почалася 8 жовтня 2022 року, щоб дати можливість пошарпаній російській армії прийти до тями».

Зокрема, він відзвітував про захоплення останнього району, який утримували українські військові, — «Літака», де розташовувався один із символів міста — літак-пам'ятник МіГ-17. А втім, заступниця міністра оборони Ганна Маляр зазначала, що українські війська ще тримають там оборону.

Попри це, президент рф володимир путін уже привітав групу «Вагнер» і війська росії «зі звільненням» Бахмута й пообіцяв держнагороди причетним.