ISW: ПВК «Вагнер» навряд чи зможе вийти з Бахмута без втрат, окупантам доведеться перекинути додаткові сили
В американському Інституті дослідження війни (ISW) вважають, що найманці ПВК «Вагнер» навряд чи зможуть успішно провести контрольований відхід із Бахмута впродовж п'яти днів. Навіть якщо вони залишаться в місті, росіянам доведеться перекинути на Бахмутський напрямок додаткові сили.
Про це йдеться в огляді ISW за 20 травня.
Як зазначають аналітики ISW, українські сили все ще перебувають у Хромовому та Іванівському та ведуть бої з росіянами в Бахмуті та поблизу нього. Також українська артилерія все ще може вражати російські сили в самому місті та позиції навколо.
«Відхід у зіткненні з противником є надзвичайно складним завданням, із яким сили групи "Вагнера" навряд чи добре впораються за п’ятиденний термін, оголошений пригожиним», — пояснюють в ISW.
За словами аналітиків, «вагнерівцям» буде складно здійснити контрольований вихід, навіть якщо регулярні російські сили нададуть їм підтримку на місці. Аналітики вказують, що група «Вагнер» показала погану координацію з регулярними формуваннями Міністерства оборони рф.
Крім того, російське військове командування навряд чи встигне сформувати достатні сили, щоб замінити «вагнерівців» у строках, які озвучив пригожин.
«Заява пригожина про намір відступити може бути грубою спробою ввести українські сили в оману, щоб вони здійснили контратаку через місто Бахмут», — також вважають в ISW.
Та навіть, якщо «Вагнер» залишиться в Бахмуті, Міноборони рф усе одно доведеться перекидати додаткові сили на цей напрямок.
Із посиланням на речника Східного угруповання військ України полковника Сергія Череватого та Міноборони Великої Британії ISW пише, що росіяни відправляють додаткові підрозділи для підсилення флангів.
Що передувало?
20 травня власник ПВК «Вагнер» євген пригожин через свою пресслужбу заявив про нібито «повне взяття» Бахмута.
президент росії володимир путін уже привітав групу «Вагнер» і війська росії «зі звільненням» Бахмута та пообіцяв держнагороди причетним.
Проте українське військове командування не повідомляло про відхід із міста чи його втрату.
Речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий сказав у коментарі «Суспільному», що українські військові тримають фортифікаційні споруди та декілька приміщень південно-західної частини міста, тривають важкі бої.
«Насправді не взяли до кінця. Місто знищене, ніякої військової та навіть політичної користі воно їм не несе. Взяти за 9 місяців районний центр — не взяли. Ми намагаємося тиснути на флангах, не давати їм спокою і, за можливості, контратакувати», — сказав він.
Боротьба за Бахмут
Після початку повномасштабного вторгнення лінія фронту наблизилась до міста наприкінці травня 2022 року. Із серпня Бахмут став головною наступальною ціллю для росії. Західна розвідка вважала, що захоплення міста мало б обмежену оперативну цінність, хоча й потенційно дозволило б росії загрожувати Краматорську та Слов'янську. Однак Бахмут став для окупантів символічною та політичною ціллю.
Міноборони України наголошувало, що оборона Бахмута й передмістя виконує такі військові завдання: знищення ворога, зниження наступального потенціалу рф, здобуття часу для інших запланованих дій.
Упродовж місяців росія намагалася захопити місто, обстрілюючи, зокрема, із забороненого озброєння та кидаючи свої сили на «м'ясні атаки». Міністр оборони Олексій Резніков заявляв, що окупаційні війська під Бахмутом втрачають по батальйону в день. При цьому загальна кількість втрат ворога на Бахмутському напрямку становить до 70 тисяч вбитими і пораненими.
пригожин, який хотів взяти місто до 9 травня, заявляв що виведе своїх бойовиків із Бахмута через нібито «снарядний голод», а також скаржився на значні втрати. Хоча в Україні вважають, що пригожин шукає винних у провальній операції.
Глава Чечні рамзан кадиров заявив, що чеченський спецпідрозділ «Ахмат» готовий вирушити до Бахмута для заміни «вагнерівців».
- Поділитися: