У разі, якщо шоумен Володимир Зеленський, який є потенційним кандидатом у президенти України, оголосить про намір брати участь у виборах, його рейтинг буде критично переосмислений. Про це в ефірі Громадського заявила Ольга Балакірєва, голова правління Українського інституту соціальних досліджень імені Яременка.

На питання журналіста, як можна пояснити феномен Володимира Зеленського, рейтинг якого досить високий ще до офіційного оголошення передвиборної агітації, вона сказала:

«Це можна пояснити хибним станом суспільства на сьогодні: тобто, людина яка не довіряє жодному політику, вона, побачивши в списку (Зеленського, ред.) подумає: «А чому б не сказати, що він мені подобається?», вона його обирає».

«Це не рейтинг політика, це скоріше концентрація протестного електорату, який проти всієї решти політиків. Але це активні люди, вони не відмовляються йти на вибори. Вони хочуть побачити нове обличчя… У них Зеленський асоціюється з людиною, яка піднімає проблемні теми», — додала Балакірєва.

Водночас, за її словами, коли Зеленський оголосить про намір брати участь у виборах, він може втратити підтримку.

«Я переконана, що коли розпочнеться реальна виборча кампанія, якщо Зеленський навіть заявить що йде в президенти, його рейтинг буде критично переосмислений. Бо буде виникати питання: яка у нього команда, яка в нього ідеологічна політика, як він бачить вирішення тієї низки питань, які сьогодні стоять перед Україною як перед державою. Я не думаю, що він зможе на них професійно відповісти», — зазначила Балакірєва.

Нагадаємо, 1 листопада Київський міжнародний інститут соціології, а також соціологічна група «Рейтинг» оприлюднили результати соціологічного дослідження, згідно з якими комік Володимир Зеленський потрапив у трійку лідерів політичного рейтингу, поступившись лише Юлії Тимошенко: за нього готові віддати свій вибір 7,6% опитуваних.

Зазначимо, що Зеленського включають до політичних рейтингів, а українці готові за нього голосувати попри те, що він офіційно не оголошував про намір балотуватися в президенти.

Станом на 8 жовтня налічується 28 потенційних кандидатів, які мають намір взяти участь у президентських виборах 2019 року.

29 жовтня лідер гурту «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук заявив, що його не цікавить посада президента.

Кампанія до виборів президента в Україні розпочнеться 31 грудня. Вибори президента України повинні відбутися 31 березня 2019 року. Чергові вибори народних депутатів Верховної Ради України мають пройти 27 жовтня 2019 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Заочні дебати українських політиків: шарм, нудьга і чужі заслуги

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile