УКРАЇНА

Януковича під час втечі планували вбити на з’їзді в Харкові — свідчення екс-охоронця

22 червня, 2018 12:51
УКРАЇНА/Януковича під час втечі планували вбити на з’їзді в Харкові — свідчення екс-охоронця
Зберегти
Вигляд
Однак візит Януковича скасували через інформацію про підготовку на нього замаху.

Колишній президент України Віктор Янукович під час втечі з Межигір’я поїхав до Харкова та мав відвідати «З’їзд депутатів» у Палаці спорту. Однак візит Януковича скасували через інформацію про підготовку на нього замаху.

Про це в Оболонському суді Києва заявив екс-охоронець президента-утікача Сергій Бернацький.

За словами колишнього охоронця, він спілкувався з колишнім начальником штабу безпеки президента Володимиром Павленком, який сказав, що до його прибуття в Палац спорту в Харкові там вже були близько 200 невідомих осіб. Серед них була група, яка мала вбити Януковича під час з’їзду.

«А друга подібна група, сказав Павленко, була на вулиці. Тобто якщо не спрацює основна, то повинна була спрацювати друга — резервна. Із застосуванням вогнепальної зброї, пляшок із запальною сумішшю. Найбільш вразливе місце — при посадці в автомобіль», — розповів свідок на суді у справі державної зради Януковича.

За словами Бернацького, до них у Харкові надійшла інформація, що в резиденцію, де був Янукович, прямували радикально налаштовані люди, які закликали до «ліквідації президента». Після цього Янукович вирішив вилітати в Донецьк.

Коли Янукович з охоронцями летів до Донецька, за словами Бернацького, від військових диспетчерів надійшли команда повернутися до Харкова.

«У разі відмови буде посаджений примусово і застосуванням бойової авіації. Диспетчер сказав, що це розпорядження голови Верховної Ради Турчинова. У відповідь повідомили, що не вистачить палива і попросили дозволити летіти до Донецька, диспетчер дозволив», — сказав екс-охоронець.

Вже на шляху до Криму, заявляє Бернацький, надійшла інформація, що поблизу Мелітополя був блокпост з великою кількістю людей зі зброєю, «завданням яких було ліквідувати президента та осіб, які з ним перебували».

«До Криму прибув Аваков і Наливайченко. З ними були «Альфа». Також прибув з ними літак з бойовиками, серед яких були англомовні з метою і завданням взяти в полон президента або його ліквідації», — заявив екс-охоронець.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Транспорт від Добкіна та 8 пересадок: як тікав Янукович — свідчення охоронців

Президент-утікач звинувачується в державній зраді, пособництві представникам влади Росії, умисних діях, учинених з метою зміни державного кордону України, встановленого Конституцією та веденні агресивної війни.

За цими статтями Януковичу загрожує до 15 років ув’язнення.

Генеральна прокуратура завершила слідство у справі президента-утікача Віктора Януковича та низки його колишніх високопосадовців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Зрадник №1»: за що судять Януковича.

Оболонський районний суд Києва призначив судові дебати у справі за обвинуваченням екс-президента України Віктора Януковича в державній зраді на 30 і 31 липня.

Пов`язані новини