Японія отримала тисячі дзвінків з Китаю через скидання води з АЕС «Фукусіма»

Японські громадські установи та підприємства отримали тисячі телефонних дзвінків з Китаю після того, як з атомної електростанції «Фукусіма—1» почали скидати очищену воду. Уряд Токіо ввів автоматизовані відповіді на такі дзвінки.
Про це пише японський суспільний мовник NKH.
Від 24 серпня міжнародні дзвінки надходять з номерів, які починаються з коду Китаю — +86. Зокрема, до кінця серпня у Японії зафіксували понад 34 тисячі дзвінків.
З 1 вересня в Токіо запровадили систему для автоматичного відтворення записаної відповіді на такі дзвінки. У повідомленні китайською мовою зазначається, що скидання очищеної води в море відповідає міжнародним стандартам. Також йдеться про те, що вода розбавляється, аби знизити рівень тритію до показників, які є нижчими від показників сусідніх країн, і що вживаються заходи для убезпечення води.
У міській владі кажуть, що після впровадження такої системи вдалося відповісти на 198 дзвінків протягом перших 105 хвилин.
За словами посадовців, вони вдалися до такого кроку, щоб надати правильну інформацію, оскільки деякі дзвінки сталися внаслідок непорозуміння.
Що передувало?
24 серпня Японія почала скидати очищену воду з АЕС «Фукусіма» в океан. Це необхідно для виведення станції з експлуатації через понад 12 років після того, як вона була зруйнована землетрусом і цунамі. Коли у 2011 році на трьох енергоблоках «Фукусіми» розплавилося ядерне паливо, станцію охолоджували морською водою. Досі у понад 1000 резервуарах зберігається 1,34 мільйона тонн цієї води.
Щоб спустити воду в океан, її обробили за допомогою системи, яка здатна видалити більшість радіонуклідів, окрім тритію. Тому, окрім цього, воду з АЕС розбавляють морською водою у концентрації 1 до 40 та скидають через підводний тунель 1 кілометр від станції. Перший етап передбачає скидання близько 7800 тонн очищеної води впродовж 17 днів. Загалом процес триватиме близько 30 років або довше.
Перед початком скидання МАГАТЕ зробило висновок, що такий план скидання води відповідає світовим стандартам безпеки та матиме «незначний» вплив на людей і навколишнє середовище.
Утім, низка країн-сусідів Японії, екоактивісти та рибалки висловили занепокоєння. На тлі початку скидання води в Японії та ще низці країн відбулися акції протесту.
Китай у відповідь повністю заборонив імпорт морепродуктів з Японії. Утім, його звинуватили в лицемірстві та використанні інциденту для розпалювання антияпонських настроїв: учені відзначили, що атомні електростанції Китаю випускають стічні води з вищим рівнем тритію, ніж у викидах «Фукусіми». Японія на засіданні G20 подала скаргу Китаю через заборону імпорту японських морепродуктів.
Перші проби морської води, взяті навколо японської АЕС «Фукусіма» після скидання очищеної води зі станції, виявилися безпечними. Концентрація тритію там була нижчою за межу виявлення.
- Поділитися: