Японські вчені створюють маски, які світяться під ультрафіолетом у хворих на COVID-19. Допоможуть у цьому яйця страусів

Науковці з Університету префектури Кіото заявили, що розробили спеціальну маску, яка допоможе швидко виявити COVID—19. Якщо людина інфікована коронавірусом, на масці лишатимуться сліди, які можна буде побачити під ультрафіолетовим світлом.

Про це йдеться у звіті японського університету.

Маска, яку створили вчені, ㅡ з нетканого матеріалу та зі спеціальним фільтром для рота. Цей фільтр оброблений флуоресцентним барвником і може підтримувати страусові антитіла, які реагують на коронавірус. Так, в інфікованої людини цей фільтр буде підсвічуватися під час перевірки під ультрафіолетом.

Учені з Університету префектури Кіото заявили, що розробили спеціальну маску, яка показує зараження на коронавірусKyoto Prefectural University

Очільник Університету префектури Кіото, професор Ясухіро Цукамото разом із дослідницькою групою ще минулого року ввів самкам страусів неактивну й незагрозливу форму коронавірусу та успішно «витягнув» антитіла з яєць, які вони відклали.

Цукамато заявляє, що антитіла, вироблені страусами, мають надзвичайну здатність інактивувати патогени, як-от віруси та бактерії. Вони можуть приєднатися до спайкового білка коронавірусу й у такий спосіб пригнічувати інфекцію.

Цю здатність науковці вирішили використати для створення швидкого та доступного способу перевірки на зараження коронавірусом.

Команда дослідників перевіряла ефективність своїх масок протягом 10 днів із 32-ма зараженими коронавірусом людьми. Виявилося, що всі маски, які вони носили, світилися під ультрафіолетовим світлом. А згодом, коли людина одужувала, ці сліди ставали менш яскравими, оскільки вірусне навантаження зменшувалося.

Тепер команда Цукамото хоче розширити експеримент і охопити 150 учасників, а наступного року, можливо, навіть отримати дозвіл від уряду на продаж таких масок.