Після оголошення планів на закупівлю газу у приватних добувних компаній України, Нафтогаз не отримав жодної пропозиції про продаж.

Після оголошення планів на закупівлю газу у приватних добувних компаній України, Нафтогаз не отримав жодної пропозиції про продаж.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби Нафтогазу.

Зокрема, Нафтогаз оголошував про плани закуповувати газ на внутрішньоукраїнському ринку, тобто той, що було видобуто в Україні, починаючи з червня 2018 року. За 2 місяці до компанії не надійшло жодної пропозиції про продаж.

У Нафтогазі заявили, що збільшать ціну закупівлі з 7 629 гривень до 8 088 гривень за тисячу кубометрів (без ПДВ).

При цьому, у Нафтогазі додають, що населення газ продають за ціною майже вдвічі меншою — по 4 942 гривні за тисячу кубометрів.

Нагадаємо, що наприкінці травня Нафтогаз оголосив про перші закупівлі газу, видобутого в Україні, у приватних компаній.

Також 26 липня Кабмін відклав до вересня підвищення цін на газ для населення.

Раніше Мінфін, Нацбанк та регулятори фінансового ринку повідомляли, що відсутність співпраці з МВФ є ключовим ризиком фінансової стабільності України.

Нагадаємо, що 30 травня стало відомо проте, що Кабмін відклав підвищення цін на газ для населення, яке вимагає МВФ.

Також прем’єр-міністр України Володимир Гройсман зазначав, що МВФ відкидають будь-які компроміси стосовно ціни на газ для населення.

Раніше в Європейській бізнес асоціації повідомляли, що Україні необхідно відновити співпрацю з МВФ до 20 липня, інакше загроза дефолту значно зросте.

За словами представників Європейської бізнес асоціації, МВФ не веде переговорів про співпрацю з країнами під час виборчих кампаній. Тобто, на час президентської та парламентської кампаній транш виділятись не буде.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Нагадаємо, що 31 травня експертами VoxUkraine було оприлюднено доповідь щодо макроекономічного прогнозу для України. На думку економістів, наразі уряд не володіє достатніми ресурсами для погашення поточної заборгованості міжнародним кредиторам. А у разі погіршення ситуації на світових ринках, гривня може девальвувати у декілька разів, а ВВП України впасти на 10-15%.

Нагадаємо, економічні експерти VoxUkraine попереджали, що Україна може оголосити дефолт напередодні виборів у 2019 році. На їхню думку, обсягу резервів уряду України наразі недостатньо для того, щоб обслуговувати виплати боргових зобов'язань.

Також на початку травня 2018 року прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявляв, що протягом наступних чотирьох років Україна має виплатити кредиторам 27 мільярдів доларів.

Раніше колишній очільник регулятора, що встановлює тарифи на оплату газу, Дмитро Вовк, повідомляв, що у разі виконання вимоги МВФ щодо зрівняння цін на газ для населення та підприємств, тарифи на газ можуть зрости на 70%.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile