Єдність виборців партії «Слуга народу» пов’язана зі знищенням авторитету старих політиків.

Таку думку в етері програми «Нині вже» на Громадському висловив генеральний директор Київського міжнародного інституту соціології Володимир Паніотто.

«На мій погляд було кілька факторів, які до цього призвели. По-перше, інформаційна війна. І дійсно, у нас біля 20% населення продовжує бути в контактах, скажімо, з тих хто користується соцмережами. Частина людей продовжує приймати російське телебачення, а частина — це українські, але фактично проросійські чи антиукраїнські канали», — наголосив Паніотто.

Крім того, на думку соціолога, також повпливало те, що українські ЗМІ, отримавши більше свободи, стали більш критичними.

«У часи Януковича про критику влади говорили тільки опозиційні канали, які мали загальне охоплення один відсоток», — зазначив він.

Водночас, Паніотто вважає, що основним фактором все ж послужила боротьба «проєвропейськи орієнтованих і «майданних» політиків на знищення один одного».

«Вони просто жахливі речі казали один про одного. Там Порошенко, Тимошенко, Гриценко… І фактично, це все призвело до того, що рівень підтримки політиків, як влади так і опозиції, був настільки низький, що будь-яка популярна людина, не системна чи взагалі не з політики, мала шанси отримати більше ніж вони», — зазначив він.

Крім популярності, за словами соціолога, для такого результату, була необхідна підтримка телебачення.

«Цього було достатньо, щоб будь-який політик мав шанси потрапити до Ради», — наголосив Паніотто.

Нагадаємо, 21 липня в Україні відбулися дострокові парламентські вибори. Явка за даними з усіх 199 округів склала 49,84%. Це найнижча явка в історії українських виборів до Ради.

За підрахунками результатів за списками партій партія «Слуга народу» набирає 43.16% голосів, «Опозиційна платформа – За життя» — 13.05%, «Батьківщина» — 8.18%, «Європейська солідарність» — 8.10% і «Голос» — 5.82%.

Ті партії, які мають понад 2% голосів, отримуватимуть державне фінансування.

Поділитись: