Світ

Єдиний перехід між Ізраїлем та Сектором Гази закрили для громадян

19 серпня, 2018 11:40
Світ/Єдиний перехід між Ізраїлем та Сектором Гази закрили для громадян
Зберегти
Вигляд
Перехід Ерез між Ізраїлем та Сектором Гази віднині можна буде використовувати лише для перевезення гуманітарних вантажів та надання медичної допомоги.

Перехід Ерез між Ізраїлем та Сектором Гази віднині можна буде використовувати лише для перевезення гуманітарних вантажів та надання медичної допомоги.

Для громадян його закрили на невизначений термін, передає Deutsche Welle.

Ізраїль закрив єдиний пропускний пункт для населення на кордоні з Сектором Гази.

Представниця міністерства оборони Ізраїлю підтвердила, що було закрито КПП Ерез. Вона не зазначила, як довго він не працюватиме. Управління цивільних справ Палестинської автономії в Газі також підтвердило закриття КПП для усіх випадків, окрім медичних потреб та палестинців, які хочуть повернутися назад до анклаву.

9 серпня повідомлялося, що з території Сектору Гази протягом 5 годин випустили 70 ракет по території Ізраїлю. ЦАХАЛ завдав удар у відповідь.

Наприкінці липня внаслідок заворушень у Секторі Гази загинули двоє людей, а більше 200 постраждали.

Раніше Ізраїль завдав найпотужніших ударів по Сектору Гази з 2014 року.

На наступний день після цього Ізраїль та ХАМАС домовилися про перемир'я.

Зараз або ніколи: чи зможуть палестинці прорвати 12-річну блокаду — спецрепортаж із Сектору Гази

У березні 2018 року на кордоні Ізраїлю з Сектором Гази розпочалися протести, з часу яких загинуло щонайменше 140 людей — більшість з них були членами «ХАМАС». Палестинці вимагають від влади Ізраїлю повернути їм території, втрачені через утворення держави Ізраїль.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Спротив невидимого міста» — репортаж із Західного берега річки Йордан

Після того, як Ізраїль проголосив незалежність, 156 тисяч палестинців, які проживали в межах Палестини, залишилися на території Ізраїлю. Оскільки ізраїльській владі не вдалося вислати їх як інших арабів, вони отримали громадянство Ізраїлю.

На території Сектору Гази проживає майже 2 мільйони людей, і понад дві третини з них — біженці з Ізраїлю та їхні нащадки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Сильна держава для людей: досвід Ізраїлю

Більше про:
# Ізраїль
Пов`язані новини