Королева Великої Британії Єлизавета II скоротила термін ув'язнення 42-річного Стівена Галланта, який за допомогою бивня нарвала допоміг зупинити терориста Усмана Хана, який зарізав двох людей на Лондонському мосту в листопаді 2019 року.

Про це повідомляє Міністерство юстиції країни, передає Sky News та The Guardian.

У 2005 році Галланта засудили за вбивство пожежника до 17 років в'язниці. 29 листопада 2019 року чоловік отримав дозвіл вийти з в'язниці для участі в реабілітаційному заході для ув'язнених.

Він опинився неподалік від Лондонського мосту, де 28-річний Усман Хан зарізав двох випускників Кембриджського університету.

У Галланта з собою був бивень нарвала, який йому подарував державний службовець. За допомогою нього чоловік допоміг зупинити озброєного ножами й муляжем жилета смертника Усмана Хана до прибуття поліції, яка застрелила нападника.

читайте більше про теракт

І що тепер?

Як повідомив Мін'юст, Єлизавета II застосувала королівську прерогативу за порадою уряду. Влада визнала «виключно сміливі дії» чоловіка і рекомендувала королеві заохотити «виключно хоробрий вчинок» Галланта, який «допоміг врятувати життя людей, піддаючи власну смертельній небезпеці». Тюремний термін Галланта тепер можуть скоротити на десять місяців, і він зможе попросити про дострокове звільнення у червні 2021 року.

Остаточне рішення про його звільнення повинна ухвалити комісія з умовно-дострокового звільнення, однак імовірність відмови вкрай мала.

Поділитись: