УКРАЇНА

ЄС бачить просування антикорупційної та судової реформ – європейський дипломат

13 вересня, 2017 17:43
УКРАЇНА/ЄС бачить просування антикорупційної та судової реформ – європейський дипломат
Зберегти
Вигляд
Юргіс Вілчінскас, керівник секції преси та інформації Представництва Європейського Союзу в Україні, запевнив, що Європейський Союз бачить, як «крок за кроком» антикорупційна та судова реформи рухаються в Україні.

Європейський Союз бачить, як «крок за кроком» антикорупційна та судова реформи рухаються в Україні.

Про це в ефірі Громадського заявив Юргіс Вілчінскас, керівник секції преси та інформації Представництва Європейського Союзу в Україні.

У боротьбі проти корупції слід зробити «ще кілька кроків», аби побудувати «антикорупційну екосистему», — наголосив дипломат.

«Незалежний орган, наприклад антикорупційний суд, був би фінальним етапом тих новацій, які вже були зроблені в Україні», - додав Вілчінскас.

«Ми зараз стоїмо на дуже важливому етапі — коли будуть визначені нові судді, які працюватимуть у новому українському Верховному Суді. Думаю, всі хочуть, щоб там були люди, які не мають проблем з минулих років, які не мають конфліктів інтересів. І щоб цю нову судову культуру створювали тільки найкращі люди», — заявив він.

Нагадаємо, що 12 вересня Представництво ЄС в Україні виступило з заявою щодо призначення суддів до Верховного Суду України.

У ній наголошуєтсья, що «призначення хоча б кількох суддів із заплямованою репутацією може підірвати довіру до всієї реформи».

Дипломати ЄС також висловили думку, що Верховний Суд може розпочати роботу навіть за наявності щонайменше 65 суддів від 120. Головне — щоб призначені судді були такими, «чия доброчесність, незалежність, а також професійність є безсумнівними».

Нагадаємо також, що від 1 вересня повністю запрацювала Угода про асоціацію між ЄС та Україною.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Пов`язані новини