В Європейському союзі створюють новий фонд, за допомогою якого планується інвестувати близько 2,1 мільярди євро у новостворені інноваційні компанії

В Європейському союзі створюють новий фонд, за допомогою якого планується інвестувати близько 2,1 мільярди євро у новостворені інноваційні компанії.

Про це повідомляє Bloomberg.

Новий фонд ЄС має назву VentureEU та буде фінансувати стартапи не прямо, а через інвестиції у європейські венчурні фонди.

Так, VentureEU планує інвестувати до 410 мільйонів євро в шість провідних венчурних фондів Європи, що спеціалізуються на здійсненні інвестицій у технологічні компанії. Крім інвестицій цього фонду, ЄС планують залучати кошти у держав-членів ЄС та Єврокомісії.

«Кінцевою метою є генерування 6,5 мільярдів євро інвестицій у високотехнологічні компанії», — повідомляється у заяві Єврокомісії, передає Bloomberg.

Крім європейських венчурних фондів, VentureEU буде інвестувати також в британські фонди, навіть попри курс країни на вихід з ЄС.

Як йдеться у повідомленні, метою нової стратегії ЄС з фінансування стартапів є подолання дефіциту інвестицій у сфері інноваційних технологій порівняно з обсягом венчурного фінансування у США та Азії.

Венчурні інвестиції — це вкладання коштів у високоризикові, проте високоприбуткові інвестиційні проекти, які, як правило, пов’язані з новими технологіями.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що українська стартап-команія, що розробила проект «розумного будинку», залучив близько 200 тисяч євро інвестицій в Європі.

Раніше ЄС та Євробанк з реконструкції та розвитку виділили українським компаніям €160 тисяч.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українські розробники отримали премію платформи Product Hunt, обійшовши компанію Маска.

В Міносвіти також анонсували створення мережі бізнес-інкубаторів в українських вишах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи призведе «весна реформ» до зростання економіки

Поділитись: