Фінансові інституції Євросоюзу готові інвестувати в розвиток внутрішнього водного транспорту в Україні в разі ухвалення відповідного закону Верховною Радою.

Про це заявив посол Євросоюзу Матті Маасікас на онлайн-брифінгу з міністром інфраструктури України Владиславом Криклієм.

За словами посла, ЄС підтримує ухвалення Радою закону про внутрішній водний транспорт. Цей документ має зокрема привести українське законодавство у відповідність до європейського, лібералізувати галузь та зробити рівними умови для всіх.

Маасікас наголосив, що Україна має великий потенціал у цій сфері, тоді як, наприклад, можливості річки Дніпро використовуються лише на 10%. На думку посла, Україна може розвивати свій річковий транспорт до континентальних перевезень.

Якщо Рада остаточно ухвалить цей закон, європейські фінансові інституції, зокрема ЄБРР та ЄІБ, зацікавлені інвестувати в цю галузь, заявив Маасікас.

«Цей крок буде історичним для України і буде перевагою для економіки загалом і кроком наближення до ЄС», — наголосив він.

На цьому ж брифінгу Криклій заявив, що в разі ухвалення закону про внутрішній водний транспорт перевезення вантажів річками зростуть до 30 млн тонн.

Нагадаємо, наприкінці квітня Рада ухвалила в першому читанні законопроект про внутрішній водний транспорт, який передбачає лібералізацію цієї сфери, зокрема і для розвитку міжнародних торгових шляхів. Так, ухвалення закону має дозволити створити шлях Е-40, що з'єднає Чорне та Балтійське моря та надасть Білорусі вихід до моря.

Раніше в уряді повідомляли, що реформа внутрішньо водного транспорту та залізниці здатна забезпечити пришвидшення зростання економіки України на 3% ВВП щороку. Також там запропонували відмовитися від річкового та інших зборів, щоб стимулювати розвиток цієї галузі.

Поділитись: