Єврокомісар з питань розширення та сусідства Олівер Варгеї під час брифінгу в Києві, 11 лютого 2020 рік
Фото:

УНИАН/Максим Поліщук

Єврокомісар з політики сусідства та переговорів про розширення Олівер Варгеї заявив, що Європейський Союз не переглядатиме санкції проти Росії, доки вона не досягне прогресу у виконанні Мінських угод.

Про це він сказав у інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».

«Дуже важливо зберігати лінію, якої ми дотримувалися: якщо немає прогресу в мінському процесі, не може бути змін у нашій політиці санкцій… Звичайно, це тема, за якою ми постійно спостерігаємо. Але поки не буде прогресу, не буде жодних змін з нашого боку», — зазначив єврокомісар.

Він уточнив, що рішення про санкції ухвалюють всі держави-члени. За його словами, це «принципова риса», яку всі підтримують.

Нагадаємо, 19 грудня 2019-го Євросоюз офіційно продовжив економічні санкції проти Росії 31 липня 2020 року. Відповідно до них, 5 великим російським держкомпаніям обмежується доступ до фінансових ринків ЄС. Також Євросоюз заборонив торгівлю озброєнням та товарами подвійного призначення з Росією.

Санкції спочатку запровадили 31 липня 2014 року на один рік у відповідь на дестабілізаційні дії Росії проти України. У вересні ЄС посилив ці санкції.

Відтак у березні 2015 року лідери ЄС вирішили пов’язати ці санкції з виконанням Мінських домовленостей. Після цього ЄС неодноразово продовжував чинність цих санкцій на пів року.

Поділитись: