Євросоюз офіційно продовжив економічні санкції проти Росії 31 липня 2020 року.

Відповідне рішення Рада Європи ухвалила 19 грудня, йдеться у повідомленні на сайті організації.

Як йдеться у повідомленні, санкції ЄС застосовані проти окремих секторів російської економіки, зокрема фінансового, енергетичного та оборонного.

В межах економічних санкцій ЄС 5 великим російським держкомпаніям обмежується доступ до фінансових ринків ЄС. Також Євросоюз забороняє торгівлю озброєнням та товарами подвійного призначення з Росією.

Санкції спочатку були запроваджені 31 липня 2014 року на один рік у відповідь на дестабілізаційні дії Росії проти України. У вересні 2014 року ЄС посилив ці санкції.

У 2014 році ЄС запровадив проти РФ економічні санкції, спрямовані на конкретні сектори економіки. У березні 2015 року лідери ЄС вирішили пов’язати ці санкції з виконанням Мінських домовленостей. Після цього ЄС неодноразово продовжував чинність цих санкцій на пів року.

16 березня 2014 року на території Автономної Республіки Крим провели невизнаний світовою спільнотою референдум про статус півострова. Президент Росії Володимир Путін 18 березня 2014 року оголосив про «включення Криму до складу РФ» — таким чином Росія анексувала український півострів. Україна, Європейський союз та Сполучені Штати не визнали результати голосування на так званому «референдумі».

Поділитись: