Глава Європейської ради Шарль Мішель і президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявили, що не схвалюють рішення США припинити транспортне сполучення з Європою у зв’язку зі спалахом коронавірусу.

Про це йдеться у спільній заяві глав євроінституцій.

«Європейський Союз не схвалює того факту, що рішення США запровадити обмеження на подорожі було ухвалене в односторонньому порядку й без консультацій», — ідеться в заяві.

Мішель і фон дер Ляєн також підкреслили, що спалах нового коронавірусу SARS-CoV-2 є «глобальною кризою, яка потребує співпраці, а не односторонніх дій».

«ЄС вживає рішучих заходів, аби обмежити поширення вірусу», — йдеться в заяві.

Нагадаємо, увечері 11 березня президент США Дональд Трамп оголосив, що Сполучені Штати призупиняють транспортне сполучення з Європою, починаючи з 00:00 п'ятниці 13 березня, терміном на 30 днів. Виняток робитимуть для американців, що повертаються додому й пройшли перевірку на вірус, а також для Великої Британії.

Йдеться про тимчасову заборону в'їзду до США для всіх, хто протягом останніх 14 днів побував у Шенгенській зоні — це зона безвізових подорожей, яка охоплює 26 країн ЄС (за винятком Ірландії), а також Ісландію, Норвегію, Швейцарію і Ліхтенштейн.

За останніми даними, кількість інфікованих SARS-Cov-2 у світі складає 126 932. Більшість випадків інфікування, 80 932, зафіксували на материковому Китаї. Швидко продовжує зростати кількість інфікованих в Італії — до 12 462 та Ірані — до 9 000.

У Південній Кореї наразі 7 755 людей інфікувалися, однак жодного випадку за останню добу.

Від пов'язаних із новим коронавірусом захворювань у світі померли 4 637 людей. Водночас одужали 68 265 інфікованих.

Поділитись: