Рада Євросоюзу знову переглянула список «безпечних» країн, для громадян яких повинні поступово пом’якшували умови перетину зовнішніх кордонів. Україна у нього не потрапила. Наступного разу цей список переглядатимуть за два тижні.

Про це йдеться на сайті Ради ЄС.

В оновлений список не додали жодних нових країн. З нього лише викреслили Алжир. 

Тобто, як і раніше, на сьогодні країнам-членам ЄС рекомендовано відкрити кордони для жителів 12 держав: Австралії, Канади, Грузії, Японії, Марокко, Нової Зеландії, Руанди, Південної Кореї, Таїланду, Тунісу, Уругваю, а також Китаю за умови підтвердження взаємності.

Це означає, що в’їзд в ЄС загалом залишається закритим для громадян України, крім окремих категорій українців:

  • тих, хто подорожує з метою навчання; 
  • громадян, які подорожують через територію ЄС транзитом;
  • моряків, що прямують на корабель; 
  • медиків й дослідників;
  • сезонних працівників;
  • висококваліфікованих працівників третіх країн, якщо їхня зайнятість необхідна з економічного погляду і робота не може бути відкладена або виконана за кордоном.

Критерії визначення третіх країн, жителям яких відкриють в’їзд до ЄС, включають, зокрема, епідеміологічну ситуацію і заходи стримування коронавірусу, до яких вдається країна, а також економічні та соціальні аспекти. 

Так, наприклад, кількість нових випадків COVID-19 за останні 14 днів і на 100 тисяч жителів у країнах, з яких можуть дозволити в'їзд, має бути близькою до середнього показника по ЄС або нижчою. Саме за цим критерієм Україна не проходить до переліку «безпечних».

Нагадаємо, в Україні черговий рекорд нових хворих на COVID-19 — 1197 за добу 29 липня. Загалом в Україні з початку епідемії коронавірус виявили у 68 794 людей. З них 38 154 пацієнтів одужали та 1 673 — померли від ускладнень. Наразі продовжують лікуватися 28 967 людей.


Поділитись: