Україна змінила критерії визначення країн зі значним рівнем поширення COVID-19, після прибуття з яких потрібна самоізоляція, обсервація або ПЛР-тест.

Про це йдеться у постанові Кабінету міністрів про продовження адаптивного карантину, затверджену раніше й опубліковану 24 липня.

Так, країною «червоної зони», тобто зі значним рівнем поширення коронавірусу, уряд вважатиме держави, в якій наявна одна з таких ознак:

  • кількість нових випадків реєстрації хвороби COVID-19 на 100 тис. населення за останні 14 днів перевищує кількість таких випадків в Україні;
  • приріст нових випадків реєстрації хвороби COVID-19 у державі за останні 14 днів порівняно з попередніми 14 днями становить більш як 30 відсотків.

В постанові зазначається, що люди, які прибули з таких країн, будуть зобов'язані встановити та активувати мобільний додаток системи контролю. Якщо людина не має змоги встановити такий додаток, вона буде зобов'язана пройти обсервацію.

Водночас самоізоляція та обсервація після в'їзду в Україну не потрібна, якщо людина отримала негативний результат ПЛР-тесту на COVID-19, який провели після перетину кордону або не пізніше ніж за дві доби до цього.

Перелік держав із значним поширенням COVID-19 формує Міністерство охорони здоровя і переглядає щотижня. 

22 липня Кабінет міністр України підтримав постанову про продовження адаптивного карантину до кінця літа — до 31 серпня.

Залежно від епідемічної ситуації будуть встановлювати «зелені», «жовті», «помаранчеві» та «червоні» рівні небезпеки. Рівень встановлюватиметься автоматичною системою і затверджуватиметься комісіями з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ і НС).

Моніторинг рівня небезпеки проводитимуть за тими показниками, що є зараз:

  • завантаженість ліжок в закладах охорони здоров'я складає понад 50%;
  • середня кількість ПЛР-досліджень та ІФА-тестів менше, ніж 24 на 100 тис. населення протягом тижня;
  • коефіцієнт виявлення випадків коронавірусу понад 11%;
  • показник динаміки зростання випадків COVID-19 понад 10%.
Фото:

МОЗ

В Україні за минулу добу, 23 липня, коронавірусне захворювання підтвердили у 972 людей. Також відомо, що 886 пацієнтів одужали, а 20 — померли від ускладнень.

Загалом з початку епідемії коронавірус виявили у 62 823 людей, з них 34 886 пацієнтів одужали, а 1 571 — помер від ускладнень. Наразі продовжують лікуватися 26 366 людей.

Поділитись: