Європейський Союз і надалі буде підтримувати Україну після виборів в Європарламент наприкінці травня, на яких правим та популістським силам пророкують значне збільшення місць. Попри те, деякі країни, як от Угорщина та Нідерланди, можуть стати для України проблемою на шляху до зближення з ЄС.

Таку думку в коментарі Громадському висловив брюссельський кореспондент «Радіо Свобода» Рікард Йозвяк, який висвітлює європейську політику майже 11 років.

«Наприклад, Угорщина може блокувати певні рішення щодо України. Потенційно я також бачу Нідерланди проблематичними для України, згадуючи референдум [щодо затвердження асоціації між ЄС та Україною у 2016 — ред.]», — сказав він.

Йозвяк також підкреслив, що ініціатива «Східне партнерство», до якої входить Україна та ще п’ять країн, буде не в пріоритетних питаннях для Європейського Союзу наступні п’ять років, оскільки той поглинуть внутрішні проблеми.

«Ця ініціатива, звичайно, буде продовжуватися, але країни-члени не будуть дуже дбати про це», — сказав журналіст.

У Брюсселі триває зустріч «Східного партнерства», на яку зібралися представники міністерств закордонних справ країн Східного партнерства, а також країн Євросоюзу. Крім того, прибув сюди й Петро Порошенко для запланованої зустрічі з президентом Європейської Ради Дональдом Туском. Незабаром керівництво Європейського Союзу оновиться, оскільки 23-26 травня там відбудуться вибори до Європейського парламенту.

Нагадаємо, у Брюсселі 13 та 14 травня триватимуть заходи, присвячені десятій річниці «Східного партнерства», куди входить Україна, Грузія, Молдова, Азербайджан, Вірменія та Білорусь.

«Східне партнерство» — політична програма Європейського Союзу, започаткована у 2009-му, та спрямована на поглиблення економічних та політичних зв’язків між ЄС та шістьма країнами-сусідами: Україною, Грузією, Молдовою, Азербайджаном, Вірменією та Білоруссю. Ця ініціатива не веде до вступу країни в ЄС, проте допомагає зміцнити стосунки.

Поділитись: