Європейський Союз повинен погодити системну відповідь на рішення Росії про роздачу російського громадянства мешканцям окупованих територій України, оскільки лише персональні санкції будуть недостатньою відповіддю.

Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін після зустрічі з європейськими міністрами в рамках зустрічі «Східного партнерства» у Брюсселі.

Також Клімкін запевнив, що знайшов розуміння з боку європейських колег.

"Європейський союз розуміє, що цього разу якимись формальними, персональними санкціями нічого не має закінчитись. Бо це буде те, що у нас називають «зрада». Якщо ще 10, 20, 50 людей поставимо під санкції — це буде не відповідь», — заявив він.

Водночас, Клімкін визнав, що єдності щодо протидії росіянам наразі немає.

«Має бути системна відповідь. На жаль, поки що є різні думки (про сутність нових обмежень), але добре, що ми почали рухатися до такої відповіді», — заявив він.

Міністр також наголосив, що проблема роздачі російських паспортів актуальна також для окремих держав-членів ЄС.

«Це мегапроблема для нашої національної безпеки. Але хіба для Латвії чи Естонії це не проблема?», — наголосив глава українського МЗС.

Раніше повідомлялось, що Євросоюз не планує запроваджувати нові санкції проти РФ через рішення Російської Федерації видавати російські паспорти мешканцям окупованих територій Луганської та Донецької областей.

Нагадаємо:

  • 24 квітня президент Росії Володимир Путін підписав указ про спрощений порядок отримання громадянства РФ для мешканців окупованих Росією територій Донецької і Луганської областей. Помічник президента РФ Владислав Сурков назвав це рішення «справедливим та неминучим», а «очільники ДНР» та «ЛНР» подякували за нього.
  • 25 квітня в українському уряді повідомили, що Росія готується провести верифікацію пенсіонерів Донбасу та внести їх до переліку отримувачів пенсійних виплат.
  • Міністр закордонних справ України Павло Клімкін закликав жителів самоназваних «ДНР» та «ЛНР» не отримувати російські паспорти та назвав крок Росії новим «паспортним» етапом окупації Донбасу.
  • Переможець на виборах президента України Володимир Зеленський заявив, що Росії не варто даремно витрачати часна спроби спокусити громадян України паспортами РФ.
  • У МінТОТ заявили, що жителів «ДНР» і «ЛНР», які отримають російські паспорти, можуть позбавити громадянства України
  • 8 травня уряд України визнав недійсними паспорти, які видає Російська Федерація громадянам України на тимчасово окупованих територіях Донбасу. Також в уряді заявили, що ті жителі окупованого Донбасу, які отримають паспорти РФ, можуть залишитися без пенсій та соцвиплат від України.
Поділитись: