ЄС почне перемовини про вступ з Албанією та Північною Македонією

Рада Європейського Союзу 18 липня погодила рішення про початок перемовин з Албанією і Північною Македонією про вступ до ЄС.

Про це повідомив прем'єр-міністр Чехії Петро Фіала.

«Рада ЄС на чолі з Чехією щойно погодилася розпочати переговори про вступ з Албанією та Північною Македонією! Ми зробили ще один важливий крок до наближення Західних Балкан до ЄС. Це великий успіх нашого головування», — написав він.

Фіала додав, що у вівторок планує зустрітися з прем’єром Албанії Еді Рамою та главою уряду Північної Македонії Дімітаром Ковачевським для того, «щоб обговорити наступні кроки на їхньому шляху до ЄС».

Північна Македонія та ЄС

Північна Македонія є кандидатом на членство в Євросоюзі протягом 17 років, але її схвалення спочатку заблокували Греція через суперечку щодо назви, а тепер Болгарія — обидві країни є членами ЄС.

Щоб наблизитися до перемовин про вступ до ЄС, спершу Північній Македонії довелося виконати низку вимог Греції. У лютому 2019 року Македонія змінила свою назву на Північну Македонію, як це передбачає договір із Грецією, підписаний у 2018 році.

Проте, згодом своє право вето на переговори з ЄС про членство Північної Македонії застосувала Болгарія: країна не хотіла визнавати існування окремої македонської мови та національності.

Минулого місяця Франція, яка тоді головувала в ЄС, запропонувала взаємні поступки для вирішення розбіжностей між македонцями та болгарами. Протягом останніх двох років у Болгарії накладали вето на рамкові умови приєднання Македонії, але схвалили угоду, запропоновану Францією.

Парламент Північної Македонії 16 липня після триденних дебатів підтримав пропозицію Франції, яка передбачає визнання болгарської меншини в країні.

Албанія та ЄС

Албанія має статус кандидата у Союз з 2014 року. Проблеми з корупцією, злочинністю і прийомом біженців у країну зумовили гальмування процесу вступу Албанії до ЄС