Європейська Комісія ухвалила рішення призупинити ввезення на територію Євросоюзу м’яса птиці з України через побоювання у зв’язку зі спалахом пташиного грипу на Вінниччині. У Держпродспоживслужбі заявили, що ЄС порушив домовленості.

Про це йдеться у повідомленні Державної служби України з питань безпечності Харчових продуктів та захисту споживачів.

Там зазначають, що ввечері 22 січня надійшло повідомлення про те, що до ЄС не пропускають імпорт українського м’яса птиці. При цьому заборона ЄС не поширилася на яйця.

При цьому, як зазначають у відомстві, щойно в Україні з’явилася інформація щодо спалаху вірусу, всі європейські органи відповідно попередили та провели переговори та домовленості продовжувати постачання української птиці до ЄС.

«Враховуючи звіти численних місій з оцінки еквівалентності, результати перемовин та попередніх домовленостей, зазначене рішення ЄС є приголомшливо неочікуваним для української сторони», — повідомляють у Держпродспоживслужбі.

Спалах пташиного грипу в Україні зафіксували 18 січня 2020 року у Вінницькій області на підприємстві «Хутір».

«За оперативними даними станом на 23.01.20 всі наявна в епізоотичному осередку птиця умертвлена гуманним безкровним методом та спалена. Розпочалися заходи щодо проведення дезінфекційних робіт», — зазначають у відомстві та додають, що ситуація з поширенням вірусу перебуває під контролем.

Зазначимо, що через спалах пташиного грипу Держпродспоживслужба застерегла українців від купівлі м'яса птиці на стихійних ринках.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile