Європейський Союз налаштований і далі співпрацювати з урядом України незалежно від того, чи відбудеться відставка чинного його складу.

Про це в ексклюзивному коментарі hromadske повідомив посол ЄС в Україні Матті Маасікас.

«Ми маємо — і я особисто маю — дуже гарні робочі відносини з урядом, і з окремими міністрами. І в якому б напрямку не розвивалися політичні події, співпраця з урядом України триватиме й надалі», — сказав посол.

Він уточнив, що новини про прохання про відставку прем’єр-міністра не вплинуть на відносини й засяг співпраці між ЄС та українським урядом.

«Внутрішня політика — це внутрішня політика. І в демократичній державі це має велике значення. Щось може статися буквально за одну ніч. І це є лише підтвердженням життєздатності української демократії», — зазначив Маасікас.

Нагадаємо:

  • Уранці 17 січня прем’єр-міністр Олексій Гончарук повідомив, що подав президенту Володимиру Зеленському прохання про відставку.
  • Відповідно до Конституції України відставку прем'єра розглядає лише Верховна Рада, а не президент. Відставка глави Кабміну тягне за собою відставку всіх міністрів. До призначення нового складу уряду попередній продовжує виконувати свої функції.
  • Пізніше на засіданні парламенту прем'єр уточнив, що написав саме заяву про відставку на ім'я голови Верховної Ради. Спікер парламенту Дмитро Разумков повідомив, що такої заяви в нього немає.
  • Підтримку Гончаруку висловили міністри Кабміну.
Поділитись: