Технології

ЄС профінансує 70 українських регіональних стартапів на 600 млн грн

24 серпня, 2018 13:24
Технології/ЄС профінансує 70 українських регіональних стартапів на 600 млн грн
Зберегти
Вигляд
У 2018 році Євросоюз профінансує 70 регіональних українських стартапів, що мають соціальне значення. Конкурс з обрання проектів провели в уряді.

У 2018 році Євросоюз профінансує 70 регіональних українських стартапів, що мають соціальне значення. Конкурс з обрання проектів провели в уряді.

Про це повідомив міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, передає прес-служба уряду.

Зокрема, в рамках конкурсу було відібрано 70 проектів з різних областей України. Основні напрямки проектів — інновації, сільський розвиток та розвиток людського потенціалу, розвиток туризму та загальноукраїнська солідарність.

Серед регіональних стартапів, що отримають фінансову підтримку від ЄС, найбільше проектів з Львівської області (12 стартапів) та Хмельниччини (10 стартапів). Крім цього, ЄС профінансує 9 загальноукраїнських проектів Міністерства освіти та науки.

«Найбільш креативні і інноваційні стартапи — створення інноваційного кластеру «Регіональний інноваційний HUB», створення Карпатської мережі регіонального розвитку, будівництво радіотелевізійної станції в Попаснянському районі на Луганщині, розвиток сільського підприємництва та інфраструктури агротуристичного кластера «ГорбоГори», розбудова спортивно-культурного простору на набережній річки Тетерів у місті Житомир», — повідомив Геннадій Зубко.

Проекти реалізуються в рамках угоди між Україною та ЄС щодо підтримки секторальної політики, підписаної у 2016 році. Загальний обсяг фінансування складе 600 мільйонів гривень.

Нагадаємо, що раніше в уряді пропонували запровадити SMART-спеціалізацію регіонів у ході стратегічного планування регіонального розвитку.

Раніше в уряді виділили 4 мільярди гривень на інвестиції у проекти регіонального розвитку.

Напередодні громадська мережа ОПОРА оприлюднила результати дослідження використання субвенцій місцевим бюджетам з державного. Так, у 2017 році депутати та урядовці частіше використовували бюджетний ресурс у передвиборчих та агітаційних цілях.

Раніше повідомлялось, що навіть після проведення реформи децентралізації, 82% районних бюджетів в Україні дотаційні.

Пов`язані новини