Голова Європейської Ради Дональд Туск заявив, що попередній варіант угоди по Brexit узгоджений між ЄС та Великою Британією.

Угоду щодо майбутніх відносин між Євросоюзом та Британією після її виходу зі складу євроблоку погодили між собою переговорники щодо Brexit. 

Очікувалося, що Єврокомісія завершить роботу над декларацією до 20 листопада, а протягом наступних 48 годин 27 країн-членів ЄС зможуть ознайомитися з нею. Угоду повинні були повністю затвердити до 22 листопада.

Нагадаємо, уранці 15 листопада через невдоволення угодою щодо виходу Великої Британії з ЄС у відставку пішов міністр справах Brexit Домінік Рааб. За годину про відставку також оголосила міністерка праці та пенсій Естер Маквей. Тереза Мей у відповідь на критику угоди заявила, що це єдиний варіант, «найменше зло», ― а якщо британські політики його відхилять, вихід з ЄС може відбутися без угоди, а то й взагалі не відбутися.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Ефект доміно: чи стануть відставки міністрів у Великій Британії загрозою для Brexit?

29 березня 2017 року Велика Британія офіційно повідомила Європейський союз про свій намір покинути ЄС, запустивши процедуру Brexit. На переговорах Британії та ЄС вирішили продовжити перехідний період Brexit до 2020 року. Повідомлялось, що остаточна вартість Brexit для Британії може сягнути 55 мільярдів євро. Цю суму країна виплачуватиме ЄС до 2064 року.

Поділитись: